[]

çaycı - kireç çöcüzü

merhaba

mcdn01.gittigidiyor.net şöyle bir çaycımız var demlik kısmı karardığı ve su kaynatılan kısmı kireç tuttuğu için annem içine kireç çözücümü por çözmü ne kimyasal birşey dökmüş bide prize takıp kaynatmış su kaynatılan kısmını, demlik kısmını da ocağın üstüne koyup kaynatmış bu kimyasalla birlikte.Birkaç gündür sabah çay içtiğimde metalik bir tad mı desem ne öyle değişik bir tad kalıyordu ağzımda anneme söyleyince bir gariplik olduğunu oda ne yaptığını anlattı.Ne yapmalı bu çaycıyı şimdi ailecek zehirlenmiyelim ,içinde kaynatılan su nerde ise her yemekte kullanılıyor 2 3 gündür.


 
Sirke koyup bir süre kaynatın ve sonra iyice durulayın derim.


  • neferkitty  (09.04.17 23:46:19 ~ 23:46:28) 
Sirke veya karbonat yardımıyla temizleyebilirsin. Kireç çözücüyü çok çok iyi durulamak lazım. Ben filtre kahve makinesinde kullanıyorum kireç çözücüyü. En az 10 sefer sirke, karbonat ve boş olarak çalıştırıyorum ancak temizleniyor.


  • cevab veremedim  (09.04.17 23:56:31) 
bir sonraki sefer kirec icin limon tuzu kaynatin.


  • 1917  (10.04.17 00:03:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.