iran kedisi traş

5,5 yaşında iran kedim var doğduğundan beri bizimle. malum tüyleri en büyük sorun. 1 yaşınds bir kere tüylerini kestirmiştik bayıltmadan kesilmişti ve o kadar korktu ki o gün yemin ettim bir daha kestirmem diye ve 5 yıldır da kestirmedik hiç. ama tüyleri o kadar uzadı ki poposu kirlenmeye başladı ve her gün taransa da kıtıkların önüne geçemiyoruz. kendisi de kıtıklsrdan çok rahatsız. anestezi değil de hafif sersemletip kesiyorlarmış ama ben acaip tırsıyorum yine bir şey olur diye. aklım çok karışık fikri olan var mı ?

bişi olmaz basın kediye ilacı uyuşsun kesin götünü başını tertemiz olsun

  • lonelyman  (06.04.17 15:31:17)
1 yaşında daha bebek oluyor onlar. artık karakteri yerine oturmuştur, bir şey olmaz yaptırın. ilaçsız yapılabiliyorsa ilaçsız yapsınlar.

  • dedimmidemedimmi  (06.04.17 15:33:03)
www.snoopy.com.tr - burası bayıltmadan yapıyor, kötü değil, baya sakin yaklasıyorlar cocuklara.

Onun dısında cok az sakinleştirici verip yaptırılabilir de. Kıtıklar yuzunden hava alamazsa derisi yara olmaya baslar :(
  • turk kizi  (06.04.17 17:07:36)
@ turk kızı ilk traşını snoopy de yaptırmıştım zaten, korkudan altına yapmıştı. bu arada orada ölen kediler var diyaframları yırtılan. ekşi de yazıyor başlığı var

  • oscar  (06.04.17 17:53:02)
ben yazları toplam 2-3 kez kestiriyorum. hafif uyuşturup yapıyor aslında eskiden götürdüğüm yer snoopy uyuşturmuyordu ama benimki çok fena, hiç durmuyor, yapanın canına okuyor. arkadaşın iran kediler uslu uslu oturuyorlar.
neyse şimdi nunavet'e götürüyorum, memnunum, güzel kırpıyorlar.

  • tiny penny  (06.04.17 17:56:23)