[]

Mobil Uygulamamızı Nasıl Tanıtalım? Strateji Oluşturalım...

Web sitesi - Tamam
Sosyal medya hesapları - Tamam
Uygulama - Beta Aşamasında


Şehir içi bir ihtiyaca yönelik uygulamamız hazır. Aynı ihtiyacı karşılayan aktif ve reklam alan bir sosyal medya hesabının 4k takipçisi var. Ne uygulaması ne de web sitesi var bu sosyal medya hesabının...


Benim kafamdakiler;

1- Hedef kitle 16-30 yaş arası olduğu için genç nüfusun yoğun olduğu yerlerdeki otobüs duraklarına ve görünür noktalara sticker yapıştırmak.

2- Tablet hediyeli paylaş kazan tadında Facebook çekilişi. Yapılan paylaşımda uygulamanın mobil cihazda mockup'ı görünecek.

3- Whiteboard tarzı 15 saniyelik reklam videosu. Facebook sponsorlu.

4- Bunların hepsini karşı tarafı hazırlıksız yakalamak adına aynı anda yapıp bir gece ansızın 82 musul 83 kerkük yapmak istiyorum.


Patlayıcı etkiyi olabildiğince yüksek tutarak rakibin gücünü iyice kırmak adına başka ne gibi yöntemler düşünebilirim?

 
instagram ve facebook reklamlari. ayrica teknik manada yardimci olunur :)


  • bedbed  (29.03.17 00:24:40) 
Tabii ki de Google Adwords reklamları.


  • mrmlq  (29.03.17 10:12:35) 
sticker zaman kaybı olur, onun dışında google adwors ve özellikle instagram'ın fenomenleriyle bağlantıya geçin derim. o insanların sunacağı 10 saniyelik bir reklam bile fazlasıyla değerli olacaktır. ben pek takip etmiyorum ama instagramda bir adam var orta yaş üzerinde hafif efemine bir tip o adamı çok seviyorlar onunla bağlantıya geçebilirsiniz.


  • dirildimde geldim  (29.03.17 11:02:23) 
Ekşi sözlük'te başlığının açılması (hatta instela ve uludağ'da da)

Ayrıca sticker nedir hakkaten? Dijital medyada bir ürün tanıtımını konvansiyonel medyanın en zayıf alanında yapmak, olmaz. Konvansiyonel kullanacaksan geniş kitleye ulaşabilen TV veya gazete/dergi gibi bir şey kullanılabilir.

Adwords'e katılıyorum, Facebook'ta 15 sn.lik video yerine sponsorlu gönderiler (hedef kitleni ayarlayıp) olabilir. Benzerlerini instagram ve Twitter'da da yaparsın.
  • zwiegesprach  (29.03.17 11:30:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.