[]

okula ara verildiğini aileye söylemek

merhaba, psikolojik olarak kötü hissettiğim ve her şeyime yansıdığı için okulu 1 yıllığına bırakma kararı aldım çünkü zaten 2 aydır falan dersler gitmiyorum boşuna yurt kirası vermeyelim en azından. psikiyatrist majör depresyonum oldugunu söyledi ve ilaç kullanıyorum ama etkisi uzun süreceği için toparlayabileceğimi sanmıyorum okulumu. aileme nasıl söylememi tavsiye edersiniz?
 
Güz ve bahar dönemi var sanırım sizde de. Şu anda bahar dönemindeyiz. Yaz tatilini de düşünürseniz güz dönemine toparlarsınız gibi. Bu da eylüle kadar 6 ay demek. 6 ayı gözden çıkardıysanız ailenize bu dönem aldığım derslerde devam zorunluğu yokmuş, sadece sınavlara gideceğim gibi bir cevap verebilirsiniz.


  • dissendium  (21.03.17 00:25:04 ~ 00:26:00) 
Psikolojik sorunların varsa yalan söyleyerek sonra bir de onun sıkıntısını çekme.
Gerçeği olduğu gibi söyle, sorununu anlatamazsın belki ama önemli bir sorunun olduğunu bilsinler.
Ailene güven.
  • Playground Love  (21.03.17 01:41:53 ~ 01:46:55) 
Bu durumlarda en güzeli kalabalığa karışmaktır aslında. Ara verdiğin süreçte ne yapmayı planlıyorsun bilmiyorum ama kendini eve kapatma, kendinle fazla başbaşa kalma derim.

Ailene olduğu gibi söylemen en güzeli ama anlamayacak gibilerse ben olsam okulda kalır canım isterse derslere, istemezse etkinliklere falan katılırdım. Diğer türlü bir de beni anlamıyorlar diye daha çok bunalman ihtimali de var zira.
  • manuel mandalina  (21.03.17 08:32:21 ~ 08:35:08) 
Bence okulu kesinlikle bırakma bu tarz rahatsızlıklarda yalnız kalmak ve kendini dinlemek hastalığını ilaç dahi kullansan geçirmez. Okula git derslere girme istemiyorsan ve bolca sosyalleş. Saçma kulüplere katıl ve kendine bir hobi bul. Böylece atlatıp yakın zamanda derslerine de girersin zaten.


  • nodrama  (21.03.17 12:17:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.