[]

güçsüzlük, yorgunluk ve inat

www.eksiduyuru.com

daha önce de durumumdan biraz bahsetmiştim. fakat yoğunluğumu azaltmak adına çalıştığım özel ders ofislerinden birini bıraktım. kendime yeni bir ofis açmadım çünkü ciddi anlamda zamanımı alacaktı ve lisans boyunca olduğu gibi asıl hedeflerime odaklanmamı zorlaştıracaktı. hatta haziranda çalıştığım diğer özel ders ofisinden de ayrılacağım.

durumum şu;

almanca'ya kaldığım yerden devam ediyorum, derse başladım. çalışıyorum.
ingilizce için de ielts üzerine çalışacağımız hocayla iletişime geçmeyi halen erteliyorum çünkü yine kendimi hazır hissetmiyorum. şu kafayla başlasam devamını getiremezmişim gibi...

spor yapamıyorum halen, kilo almaya başladım ve bu durumdan rahatsızım. yapmam gerektiğini biliyorum fakat içimden gelmiyor. su içmiyorum ya, su! inadına su içmiyorum böyle bir şey olabilir mi?! varsa yoksa bitki çayları ve kahve. arkadaşlar, insan ''içimden gelmiyor...'' diye su içmez mi... :(

önceki duyurumda gönül kırgınlığından bahsetmiştim fakat o kadar çabuk atlattım ki o durumu... üstelik artık benim için bu meselelerin epey değer kaybettiğini farketmeye başladım. bir yandan ''eğer gidersem ardımda birini bırakmak istemem, bencillik olur bu'' düşüncesi diğer yandan da zaten bu konuda bir istek duyamıyorum oluşum. yani, ara ara beğendiğim biri olursa da hep bir olmayacak durumun sözkonusu olması. ne bileyim, bunlardan da bunaldım artık. yeni insan tanımak bile bana için çok zor geliyor. son dönemde bu konudaki isteksizliğim de epey arttı. bunda da sanki inadına kaçınıyormuşum gibi.

şu halimde çok uzun zamandır tatilsiz, duraksız çalışıyor oluşumun etkili olduğunu sanıyorum. bulunduğum şehirden, ailemden, çevremden uzaklaşıp azıcık kendime zaman ayırabilsem iyi olacak sanki fakat buna da yakın zamanda fırsatım olmayacak. yani tahminimce 3 ay daha bu tempoda gitmem gerek. bir yerden başlamam gerek toparlanmaya. toparlanmak istiyorum fakat güç yok... düşüncelerimi toparlayamıyorum hem de...

yani, anlatmak istedim sadece belki bir tavsiye veren olur belki dertleşiriz sadece diye...

sanırım beni özellikle rahatsız eden şey, şu inat durumu. sağlıklı gelmiyor.

 
ben de benzer bir durumdayım. en basit çözebileceğin sorunun spor, onun için düzenli spora gidebileceğin bir arkadaş gerekiyor. beni en halsiz günümde zorla spora götüren arkadaşım vardı bir süre sonra onun yardımı olmadan gitmeye başlıyorsunuz düzenli olarak.

onun dışında yoğun bir tempodan yeni çıkmışsın, bunalmışsın. okulu yarım dönem erken bitirmişsin ki bunun bir ödülü olmalı. yerinde olsam bu yarım dönemi kendime ayırırdım. kendini toparlamadan hiç bir şeye tam olarak odaklanamayacaksın. eğer çalışma zorunluluğun yoksa işlere biraz ara verip kendine odaklan.
  • trevor philipsin dovmesi  (20.03.17 23:56:28) 
@trevor philipsin dovmesi, sporla ilgili sorunum aslında gerçekten de spor salonuna gidecek vaktimin olmayışı. Sabah 9.30'da başlıyorum işe ve öncesinde zamanım olmadığı gibi sonrasında da hep yetişmem gereken öğrenciler ve işler oluyor. yani salon için gerçekten de zamanım yok... zamanım olsa öyle bir arkadaşım da yok doğrusu. ben evde spor yapıyordum ve gayet verimliydi, artık o motivasyonu da bulamaz oldum.

ne yazık ki çalışma zorunluluğum var... belki bir ihtimal nisan ortası gibi bu zorunluluğum ortadan kalkabilir fakat kalkmama olasılığım ve dahası çok daha fazla iş yükünün altına girmek zorunda kalmam da mümkün. öyle belirsizlikler de var yani... :/
  • chihirovekohaku  (21.03.17 00:18:02) 
O değil de suya niye inat ediyorsun? Suyun kaybedecek bişeyi yok ki olan sana olacak :D Öncelikle su meselesini hallet.


  • j r r tolkien hayrani  (21.03.17 00:26:35) 
@j r r tolkien hayrani, farkındayım... eve hem de çok saçma fakat tam olarak ne hissediyorsam onu anlatmaya çalıştım... yoksa haklısın tabii :)


  • chihirovekohaku  (21.03.17 00:30:15) 
Evde spor yapacak motivasyonu bulmak gerçekten zor, ona bir şey diyemeyeceğim.
Peki kendine ne kadar zamanın kalıyor gün içinde? Belli ki yorulduğun şey zaten bu tempo, ona ara verme şansın da yoksa başka motivasyon unsurları gerekiyor. Bunun için ne kadar zamanın var onu merak ettim.
Ayrıca ben de neden bilmiyorum şuan o tempoya girmek isterdim. Okul değiştirdim ve geldiğim okulun eğitiminden tiksindim. Boş zamanım bol olmasına rağmen okula odaklanamadığımdan diğer şeylere de odaklanamıyorum.
  • trevor philipsin dovmesi  (21.03.17 00:30:41) 
@trevor philipsin dovmesi, kısaca programımdan bahsedeyim... Hafta içi her salı istanbul'dayım, bir eğitim için günübirlik gelip gidiyorum. çarşamba sabaha karşı 4-5 civarı eve varıyorum ve uyuyakalmazsam eğer çarşamba 9.30-10 arası bir proje için çalıştığım yere gitmem gerekiyor. oradan çıkıp doğru almanca dersine gidiyorum ve almanca'dan sonra özel öğrencime. 19.30 civarı evde oluyorum ve yorgunluktan öldüğümü tahmin etmek zor değil. Perşembe sabahtan akşama bir okuldayım ve çıkışta yine özel öğrenciye. Cumanın programı da hemen hemen aynı. Şu an işlerimin en erken bittiği gün pazartesi. o da 15'te bitiyor. Bugün hoca dersi iptal etti ve evdeydim mesela. çok güzeldi... bir hafta öncesine de hafta sonu da aynı tempoda devam ediyordum. Fakat artık hafta sonu 16 gibi evde olacağım diğer ofisi bıraktığım için.

Eğer ingilizce için hocayla çalışmaya başlarsam haftanın 4 günü 19.30-20.30 arası derste olup eve dönüşüm 21'i geçecek. o zaman da Chihiro ne zaman çalışacak? ne zaman dinlenecek?
  • chihirovekohaku  (21.03.17 00:44:50) 
eksisozluk.com
Valla dediğim gibi su meselesi önemli öncelikle onu çözmeye çalış. Üstteki entry önemini ayrıntılı şekilde açıklanmış. Belki o şekil ikna olursun.

  • j r r tolkien hayrani  (21.03.17 00:45:06) 
Yoğun bir programın varmış, hazır haftasonu kendine ayıracak vaktin varken bunu değerlendirmelisin. Haftaya güzel başlaman seni motive eder. Yeni bir şeyler öğrenmek veya hobi bile olsa yeni bir hobiye başlamak seni yorabilir. Bence boş zamanın varken yaptığın ve eğlendiğin, zamanım olsa da tekrar yapsam dediğin şeylere yönel en azından bir süre. Onun dışında evde spor yaptıysan biliyorsundur P90X programını, onun yoga çalışmasını bulabilirsen pazar akşamları bir buçuk saatini ona ayırabilirsin. Bulamazsan başka programları da deneyebilirsin. Spor yapmadığın için kendini kötü hissediyorsan o hissi de biraz bastırmış olursun.


  • trevor philipsin dovmesi  (21.03.17 01:07:31) 
@trevor philipsin dovmesi, p90 bende var... ben de focus t25 ile çalışıyordum önceden. dediğin gibi aynen yeni şeyler beni daha da yoruyor... gerginliğim artıyor gibi. umarım daha da uzamadan şu durumu atlatırım, atlatırsın... çok teşekkürler!


  • chihirovekohaku  (21.03.17 01:12:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.