[]

20lik diş çekimi sonrası

Merhabalar, yarın büyük ihtimal 20lik dişim çekilecek. Yarın çekilirse eğer cumartesi gününe kadar ağrım geçmiş olur mu? Dikişler varken yeme konusunda sorun yaşıyor muyuz? Ve 20lik diş çekiminden 3-4 gün sonra alkol tüketmem sorun yaratır mı? Tecrübesi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
 
Ağrın kesin olur. Dikiş varken yemek daha kolay. Alkol sigara tüketmemek ilk hafta daha iyi. Alveolit olursan çok ağrılı bir süreç seni bekliyor.

Dikiş varken daha kolay ama yine de zor bir süre.
  • bir ileti paylastim  (20.03.17 22:57:44) 
ağrı eşiğine bağlı ama bence geçer. Zaten ilk günü atlatırsan sorun yok. Tek tarafla idare edersin bikaç gün yemek yeme olayında. İlk bir hafta asitli içecekler falan yasak demişti doktor bana alkol için ne derler bilemedim. Mutlaka sor.


  • ferrarimizolaydisatardik  (20.03.17 23:01:19) 
Cumartesiye ağrı kalmaması gerekir. Yemek olayıda alışıyosun öyle çok sorun yaratmıyor.


  • bubiruyaolmali  (20.03.17 23:03:26) 
Ben ağrıya dayanıksızım, benim gömülü dişler bayağı de sıkıntılı çekildi dikis falan ama neredeyse hiç ağrım olmadı (ilk gün ağrı kesici aldım, sonraki günler gerek duymadım). Yine de bilemem tabi herkeste ağrı eşiği vb. farklı olabilir.


  • doxanikee  (20.03.17 23:05:27) 
Benim 20liklerden biri çıkmıştı cektirdim dikisisz oldu ayin 15 inde ama hala agri var agri kesiciyle durabiliyorum ama benim canim biraz kiymetlidir cok dayanıklı değilimdir agriya. Herhalde 1 hafta 10 gun sürecek agrisi. Yemek konusuna gelince ilk gin ilik ve yumusak seyler ye ornegin corbaya ekmek dogra oyle ye. Taneli seyler yeme.. Icki sigara vb. bi kac gun kullanma benim ki dikissiz olmasina ragmen doktor bunlari dedi... Aman dikkat tamponu yarim saat cikarma agzindan . doktor sana anlatir ne yapman yapmaman gerektiğini.


  • tociess  (21.03.17 13:02:38) 
geçtiğimiz cuma saat 14:00'te çektirdim
1,5 saat sürdü benimki, doktor en zor çekimlerinden biri olduğunu söyledi, yanağım hala şiş ve dişim ara ara ağrı yapıyor. hatta dün gece uykudan uyandırdı

operasyona ve kişiye göre bütün parametreler değişebilir: cumartesi içki içersin, pazar top oynarsın, dikiş atarlar/atmazlar gibi öngörüler nafile.

dikkat etmeni tavsiye edeceğim noktalar:
- çekimi takip eden 24 saat 10dk arayla buz pres yap: 10 dk pres-10 dk dinlenme
bunu yapabildiğin kadar yap, ödem oluşmasını bir nebze engelliyor ve rahatlatıyor
- ağrı kesicini ve antibiyotiniğini düzenli al
- bol su iç
- kendini zorlamadan iyi beslen
- ağız hijyenine önem ver; dişlerini fırçalamayı ve ağzını gargara ile çalkalamayı atlama
- iyileşene kadar alkol almanı ve/veya sigara içmeni kesinlike tavsiye etmiyorum

kendimden yola çıkarsam, operasyondan 10 gün kadar sonra toparlarım gibime geliyor
  • superb  (21.03.17 13:41:58 ~ 15:25:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.