[]

Nevruz kimin bayramı?

Kürtler Türkler ayrı sahipleniyor da sanki bu işler kürr adeti gibi durmuyor mu ya? Ne bileyim ateşten atlamak falan ilkel değil mı sırf sahiplenmek için?

Edit: bayrama ilkel demenin ne problemi var, onu da anlamak zor.


 
herkesin bayrami.


  • hopeless  (20.03.17 22:52:10) 
Kurt ya da Turklere ait degil, Dunya'nin farkli yerlerinde farkli isimlerde ve sekillerde kutlanan bir pagan bayrami.

www.eksiduyuru.com
  • crown  (20.03.17 23:01:52) 
nevruz hakkinda bilinen en eski yazılı kaynakta 2. yüzyılda perslerin nevruzu şölen olarak kutladığı bilinir. dünyanın birçok ülkesinde kutlanır. birleşmiş milletler 21 mart tarihini nevruz bayramı olarak kabul ederek resmiyete geçirmiştir.


  • burty  (20.03.17 23:15:39) 
pagan bayramı +1


  • cekilmis gayfe  (20.03.17 23:17:19) 
Nevruz Iran'in yeni yili iste ama cesitli bazi ulkelerde de bahar senligi tadinda kutlaniyo.


  • superfluid  (20.03.17 23:46:30) 
moğolistan, kırgızistan, türkmenistan, ırak, iran, kuzey pakistan, afganistan, rusya'nın bazı bölümleri, türkiye, azerbeycan semalarında kutlanıyor. ona göre yap hesabını.

siyasallaşması kürtlerin newroz kutlamalarının yasaklanması ile olduğu için onlar son 20-30 yılda öne çıktı.

lan bayram zaten ilkel bişey, kombili evde bahar geldi diye kutlama mı olur?
  • babilbaligi  (21.03.17 08:44:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.