mayıs'ta askere gitmek için geç mi kaldım

bu işlerden hiç anlamıyorum, bu yüzden bilen veya tecrübe eden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

konu şu: internetten baktım mayıs'ta askere gidebilmek için sanırım şubat'ın sonuna kadar tecili bozdurmam gerekiyormuş. doğru mu anlamışım? şu anda tecilli olduğum için mayıs'ta askere gitme şansım hiçbir şekilde yok mu?

teşekkürler.

malasef geç kaldınız.

31 mayısa kadar başvurursanız ağustos celbinde gidersiniz
  • blue eyes white dragon  (20.03.17 22:43:22)
mayıs kaçtı aynen.

  • biergarten  (20.03.17 22:47:05)
peki son güne bırakmam fakat varsayımda bulunup 30 mayıs'ta tecilimi bozdurdum diyelim ağustos celbinde yine de kesin olarak giderim askere değil mi?

en kötü ihtimal orada 6 aylık bir vakit kaybı yetmiyormuş gibi bir de askere gitmek için bekleyerek vakit kaybı yaşıyoruz.
  • bilgedenfsaa  (20.03.17 22:47:47)
kısa dönemseniz yüksek ihtimal gidersiniz ama son güne bırakmamakta fayda var. siz bozun tecili ağustosta gidicem deyin şimdiden şubede. eğer vazgeçerseniz yine tecil edebiliyorsunuz zaten.

  • biergarten  (20.03.17 22:58:15)
bilmiyorum ama ne yapın edin askere yazın gidin. ben öyle yaptım çok rahat ettim. kışın askerlik tam bir zulümmüş öyle diyorlar.sıcağa çare var ama soğuk adamın anasını ağlatır.

  • AWD  (21.03.17 01:51:13)
askere gitmek için en güzel celp ağustos ve kasım celpleridir. acemilikte geçen mayıs ve haziran ayları hiç bir yerde çekilmese de bu 2 celpte havaar soğumaya ve ortam sakinleşmeye başlar. ayrıca birliklerde tayin dönemlerinden sonra taşlar yerine oturmaya başlayacağı için kendini göstermeye çalışan fevri komutanlardan çok, birliğine alışmış ve düzen tutturmuş komutanlarla muattap olursunuz.

forumdonanımhaber başlıkları askerlik celp dönemlerini takip etmek için şahane yerler.
  • rain when i die  (21.03.17 02:50:16)