[]

Herhangi bir spor dalına yönelik kitaplar

Roman olur anı olur fark etmez. Geçenlerde Phil Jackson'ın kitaplarını okudum pek güzeldi.
 
futbola ilginiz varsa Nick Hornby'nin Fever Pitch/Futbol Ateşi
bisiklet alanında Chris Cleave'in Gold romanı, türkçesi nedir bilmiyorum

  • sopiro  (20.03.17 21:36:04 ~ 21:36:13) 
aydın ileri: bisiklet öyküleri. içinden bisiklet geçen öyküler diye tanımlayalım.

inci & soner sarıhan: minik gezgin/yolda büyümek. bu insanlar çocukları daha kundaktayken ailece bisiklet üzerinde dünyayı gezmeye başladılar. bir edebiyat öğretmeninin kaleminden gezi anıları...

nasuh mahruki'nin dağcılık kariyerinin "zirvelerini" anlattığı kitapları. örneğin everest'te ilk türk ve bir hayalin peşinde. okurken huzur bulmuştum.

will perry: chariots of fire. filmi de güzeldir. koşucular özelinde olimpik sporla ilgili. 1920'lerin ingiltere'sinde geçiyor. hatta şuraya filmin meşhur müziğini de bırakayım. bilmiyorsanız, "aa duymuştum" dedirtir.

www.youtube.com
  • filteria  (20.03.17 21:45:43 ~ 22:06:28) 
ingilizce olur dersen kendim ne yazık ki hala okuyamamış olsam da (doğum günüm 1 haziran, yetkililere sesleniyorum) şunu önerebilirim,

www.amazon.com

rus buz hokeyi ligindeki ilk kanadalı koç olan dave king'i ve tabii ki ligi anlatıyor. bana hokey camiasındaki değerli dostlar önerdi, müthiş bi kitap dediler, hani okuyunca sibirya steplerinde "nerden geldik buraya amk" diyen batılı bi koç gibi hissediyomuşsun kendini. oyuncularla yaşadıkları, kulüpteki dalavereler vs. bissürü şey.
  • der meister  (20.03.17 21:50:12) 
(bkz: gölgede ve güneşte futbol)
(bkz: eduardo galeano)

futbolu, (özellikle dünya kupaları başta olmak üzere çeşitli maçlardan anektodlarla birlikte) güney amerika'nın siyasi ve toplumsal tarihiyle birlikte anlatması bakımından müthiş bir kitap.
  • otonomo  (20.03.17 21:58:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.