[]

ilk buluşmada ingilizce

Enteresan bi başlık oldu kabul.

Durum şu: bir iki aydır internet üzerinden flirt ettiğim biri var. Kadın yabancı. İngilizce yazışıyoruz. Yazdıklarının yüzde 95ini anlıyorum, yüzde 75 kadarıyla cevap verebiliyorum ama konuşmaya gelince olay fıs. Yüzde 30 35'e tekabül eder herhalde. Ben baya konuşamıyorum yani. Hayatımda ingilizce konuşmak zorunda kaldığım bir durum bile oluşmadı. Turiste adres tarif ederken strese girmemek için "no english" demek dışında..

Tablo vahim görüldüğü üzere. Kadına gelme dedim kaç kez ama biletini almış bile.

3 haftada napabilirim? Telefonda konuşmaya çalışmalarım hep hüsran. Acayip strese girdim. Çok büyük sıvayacam gibi.

Ne poh yiyecem ben?

 
sadece senin için mi geliyor?

öyleyse çok takma kafana, yarım yamalak anlaşsanız da birlikte zaman geçirdiğiniz için mutlu olacaktır. konuşmayı geliştirmek için konuşmaktan başka çare yok bence.

ha, geldiğinde sıkılma ihtimalinin tamamen önüne geçmek istiyorsan, sadece oturup sohbet etmek yerine birlikte tecrübe edebileceğiniz şeyler de planla.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (17.03.17 01:10:21) 
Abi önüne güzel bir fırsat geçmiş işte, bu sayede geliştirirsin.


  • Adramelekhh  (17.03.17 01:12:21) 
olm dolandırıcı çıkmasın.

bununla birlikte, bi ingiliz filmi vardı, rus bi kadın geliyordu adamın evine, kadın tek kelime ingilizce bilmiyordu. deyin hele, filmin adı neydi?

edüt:

aradım ve buldum.

birthday girl

www.imdb.com
  • stewie  (17.03.17 01:18:32 ~ 10:57:05) 
Öğrenci bulmak yerine kadınla da konuşabilirim. Aynı şey. Strese girme sebebim onunla konuşuyor olmak veya kendimi ona karşı mahcup hissetmek değil. Ingilizce konuşmanın kendisi geriyor beni.

Planlama falan yapıldı ama adamakıllı konuşamayacak olmak çok saçma.

Fırsat olarak görmek lazım dediğin gibi.

Yok dolandırıcı falan değil : )
  • IncredibleMau  (17.03.17 01:26:02) 
Nerden tanistin?


  • baldur2  (17.03.17 09:00:16) 
Yüz yüze iletişimde jest, mimik vs. de devreye gireceğinden işin daha rahat olur. Kısa sürede anlaşırsınız.


  • arnold schwarzeneger  (17.03.17 11:31:24) 
yersiz telaş yapıyorsun bak anlatayım. turistik bir yerde büyüdüm. hayatıma toplamda 3 tane yabancı hatun girdi: 1 endonezyalı, 1 polonyalı, 1 de ukraynalı. özellikle endonezyalı ve polonyalı hatunlarla takıldığım dönemde, allah seni inandırsın -hello ve how are you- dışında hiçbir şey bilmiyordum. yeri geldiğinde elimi kolumu hatta bacağımı bile kullanarak, bazen de çizerek anlatıyodum her şeyi. tüm bunların onlara sempatik geldiğini bile hatırlıyorum. hatta öyle öyle söktüm ben ingilizceyi, gramerin halen kötüdür ama speaking'im fena değil, işte bunu da yeri geldiğinde utanmadan maymun gibi konuşmaya çalışarak başardım, neticede türkçeyi de çocukken istanbul türkçesiyle konuşmaya başlamıyoruz. velhasıl iletişim önemli evet ama sen zaten az-çok ingilizce biiyorsun, çok değil birkaç gün içinde ilk tutukluğu atarsın üzerinden, gerisi sonra gelir zaten.


  • yeraltindan potlar  (17.03.17 11:44:22) 
yüzde 75 kadarıyla cevap veriyorsan konuşman yüzde 30 falan değildir, sen kendini çok kasıyorsundur. yazılı olarak o seviyede iletişim kurabilen biri en azından yüzde 50 oranında sözlü iletişim kurabilir. rahat ol. başta tökezliyorsun zaten çok normal ama sonra alışırsın. 3-4 gün geçtikten sonra nasıl yardıracağına kendin de inanamayacaksın. üstelik yüz yüze olmak, telefonda konuşmaya kıyasla çok daha avantajlı. ingilizcem oldukça iyi olmasına rağmen telefonla görüşürken ben bile çok ıkınıp sıkılıyorum, alışık değilim. görünce jesttir mimiktir "kafam girsin"dir çok daha farklı oluyor. çekinip de susmadığın sürece çok ciddi gelişim kaydedersin üç haftada eğer söylediğin kadar temelin varsa. konuş. yardır.


  • der meister  (17.03.17 12:09:57) 
İşim jeste mimiğe kaldıysa eğer maymuna döneceğim kesin :)

Odnoklassniki'den tanıştım. Romanya'lı kadın.

@yeraltı işte sendeki o arsızlık bende olsa muhtemelen hiç dert etmezdim olacakları :) turistik beldede büyümüş olmanın kazançları galiba bunlar.

Kadının ingilizcesi de profesyonel değil. Arada hata yapıyor falan ama kendini iyi ifade ediyor. İkimizin seviyesi de belli olduğu için daha üst seviye arz edecek sohbetler hiç gelişmiyor. Verdiğim yüzdeler genel İngilizce için değil yani. İkimizin konuştuğu ingilizceydi onlar.

Yardırayım bakalım neler olacak. Öneri ve motivasyon için teşekkürler.
  • IncredibleMau  (17.03.17 13:23:24) 
neler oldu. update piriis.


  • stewie  (28.03.17 14:26:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.