[]

Simge - Yankı bu şarkıyı teknik olarak değerlendirecek müzisyen var mıdır?

Şu şarkıyı sırf altyapısı için dinliyorum. Tekniğini bilmiyorum ama sanırım hiç enstrüman kullanılmamış. Tamamen elektronik gibi geldi bana. Türkiye'de böyle işler yapılması umut verici değil mi? Türk pop müziğinde kalite artıyor mu ben mi abartıyorum.
 
Arkasında Sezen Aksu'nun olduğu her şeyde biraz kalite vardır.


  • dissendium  (14.03.17 17:24:08) 
müzikal altyapısı ozan bayraşa'ya ait.

gerçekten yıllarca bıkmadan dinlenebilecek kalitede bir şarkı.
  • eeb  (14.03.17 17:29:19) 
Türkçe pop dinlemiyorum, bu kadına da miş miş şarkısından gıcık olmuştum ama cayır cayır Yankı dinlemekten de kendimi alamıyorum. Gerçekten başarılı bir altyapısı var.

Son zamanlarda Türk DJ'lerin de güzel işleri çıkıyor, biraz umut aşılıyor böyle olması ama çerçöp hala çok fazla.
  • chicha  (14.03.17 18:15:52) 
hangi enstrümanı kim çalmış burada yazıyor - www.discogs.com buradan aratabilirsin şarkı ismini link veremedim

ikinci soru için:
1979 - www.youtube.com
2006 - www.zapkolik.com

kaliteli işler her dönemde yapılıyor. kaliteden kastın müzik teknolojisi ise evet baya ilerledi.
  • nocturness  (14.03.17 18:58:55 ~ 19:00:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.