[]

Restoran - Menü - Fiyat

Menüde bir yemek var fiyatı x tl

O yemekten söylüyorsunuz garson diyor ki o yemek iki kişilik. Siz de iki kişi paylaşmak üzere diğer siparişi iptal ediyorsunuz.

Hesap gelince yemek için yazılan ücret 2x çıkıyor.

Normalde olması gereken bu mu? Menüye direkt 2 kişilik 2x tl şeklinde yazmaları gerekmez mi? Ya da garsonun bu yemek en az 2 kişilik sipariş edilebiliyor demesi gerekmez mi?

Şahsen ben x tl bekledim. Yediğimiz yemeğin de ederi o kadardı.

Evet soru şu;

Şark kurnazlığı değil mi yapılan?

 
bu biraz berceste rezaletini andırmış.


  • bohr atom modeli  (05.03.17 15:40:01) 
x tl olması lazım hesabın. ben olsam vermezdim fazla para.


  • biergarten  (05.03.17 15:43:47) 
kesinlikle x tl olmali.


  • carabelli  (05.03.17 15:44:33) 
X tl fiyatı olan yemek iki kişilik ve siz o yemektwn söylüyorsunuz hesapta gelen rakam 2x. Yani 4 kişilik oluyor mantıken. Mekanda ödeme yaparken herhangi birşey demediniz mi?

Mekan neresi onu da söyleyin de gitmeyelim.
  • mahone  (05.03.17 15:50:27) 
İşte bu bizim esnafımızın çakallığı şerefsizliği- bunlar esnaf bile değil aslında dükkanlı çakal- böyle yerleri burda yada sözlükte ifşa edin. etmek yasaksa mesajla yayın. Bunlara para kazandırmayacaksın batacaklar.


  • fyodor dostoyevski  (05.03.17 15:52:34) 
sen de olay çıkarmadın? hani savcılıktan mesaj attık deyip para yolarlar ya milletten. bu da aynı mantık.


  • sporty  (05.03.17 16:01:21 ~ 16:17:56) 
Pizza aliyosun 2-3 kisiliktir diyo o zaman 2-3 katini mi aliyolar? Yaptiklari terbiyesizlik.


  • c1b2k3  (05.03.17 16:45:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.