Eksi Duyuru'da major alt yapi degisikligi

Tum sayfalari etkileyen oldukca buyuk bir degisiklik yaptim.

Herhangi bir yerde herhangi bir aksaklik bulursaniz lutfen iletiniz.

Sabah sabah sinirim bozuldu. Mrtksn' ın sorusuna uzun uzun cevap yazdım. Hepsi gitti. Kaydetmedim. Neden bu konuya bir çözüm üretmediğinizi çok merak ediyorum ben. Uzun sürünce ve cevap da uzunsa, tekrar şifre isteyip alın ve bu arada o cevap da bir yerlerde kayıt edilsin. Bu çok mu zor? Bence değil. Yapanlar var yani. Bu başlığı görünce hazırda, yazmamak olmazdı.

  • july14  (03.01.10 10:29:36 ~ 20.04.11 23:05:16)
timeout sorunu var evet.
Ya timeout süresi uzasın, ya da yazılan şeyler session da saklanıp, login sayfasından sonra da yine o başlıga post edilsin sayın sinan bey :D microsofttaki işinize 2 dk ara verip halkınıza yardım edin.

  • cruseo  (04.01.10 11:10:13)
duyuruya birbirinden farklı 2 resim eklendiğinde ikisi de aynı resim oluyor.
edit edilip farklı resim gösterildiğindeyse sadece yeni resmi gösteriyor.

şöyle anlatmak daha mantıklı: 1.jpg ve 2.jpg dosyalarını ekliyorum ancak duyuruda 2 tane 2.jpg görünüyor. düzeltip birini 1.jpg yapıncaysa 2.jpg görünmüyor.
  • portik  (05.01.10 20:13:12)
Bende dambilinkine benzer reklam banneri ile ilgili bir screenshot koyuyorum:

img13.imageshack.us

Bi de yeni duyuru açarken jpeg dışında başka bir dosya ekleyip gönder dersek (mesela tif) hiç bi uyarı vermeden ekşi duyuru ana sayfasına dönüyor. Duyuru kaydedilmemiş oluyor, yazdıklarımız boşa gidiyor...
  • selimse  (10.01.10 14:24:01)
ekşi duyuru beni hatırlamıyo, her seferinde tekrar giriş yapmayalım be abi/abla.

  • yons  (10.01.10 23:27:04)
july14'ün bahsettiği sorunda bir gelişme var mı? Bence çok yerinde bir önerme ve gerçekleştirilmeli.

  • yinyang  (11.01.10 19:49:18)
zaten mantikli oldugu icin silmedim. Su anda sunucu sorunlari var, bu istek ne yazik ki ikinci planda. Oyle dunyanin en kolay seyi degil, cunku sitede cevap yazabileceginiz birden fazla kutu var hepsini bir sekilde takip etmem lazim. Nasil yapilacagini biliyorum ama hemen degil.

  • compumaster  (12.01.10 01:34:09)
sevgili compu. çok anlamam bu işlerden ama kututakip etmek değil de, login olduktan sonraki timeout süresini uzatsak, yani login olduktan onsra 5 dakika hiçbir yere tıklamayan adam login oluyorsa bu 30 dakika olsun mesela. ya da bilemedin 20 dakika olsun. banka değil secure bi site değil. tmeout süresinin kısa olması bize ne kazandırıyor ki? uzun olsun, uzun uzun yazıp vakit harcayan süresi bitip logout olmasın.

eğer bu yapılabiliyorsa illa ki sözlükteki gibi logout olduğunda yazılanların saklanması opsiyonuna gerek kalmaz.

ya da biraz saçma olur belki ama cevap yazan kişi gönder'e bastığında pencere açılsın sözlüktek dr. watson gibi. "logout olmuş olabilirsiniz, geri dönüp yazdıklarınızı kopyalamak için buraya basın, yollamak için şuraya basın diye.
  • kibritsuyu  (12.01.10 09:00:55)
reklamlara tıklayınca ayrı bir sayfada açılsın.

  • metox  (18.01.10 15:51:37)
sitenin resimlerinde css'inde vs herhangi bir sorun varsa haberim olsun... tesekkurler.

  • compumaster  (22.01.10 11:29:32)
sourlemonade'in sözlükten mesaj atma fasilitesi değişmiş. "x demiş ki:" diyor. en altta da cevap yazana mesaj atma linkinin yanına duyuruya ulaşma linki eklenmiş.

lakin o linkten tıklayarak gelince login olarak gelmiyoruz, ayrıca login olmak gerekiyor. hani zor bir şey değilse oradan tıklayınca login olmuş olarak açılsın. nasıl olsa mesaj kutusundan tıklayıp geldiğimize göre ekşi sözlük yazarıyız di mi :)
  • kibritsuyu  (23.01.10 16:10:47)
akıl vermek gibi olmasın ki php dende hiç mi hiç anlamam ama july14'ün bahsettiği sorunu çözmek için cevap yazılabilen denetimlerde değişme olduğunda kişinin zaman sayacı sıfırlanırsa(bu imkan var ise) kişi birşeyler yazdıkça süre sıfırlanır böylece uzun yazılan cevaplar time out yüzünden heba olmaz gibi... Demek istediğimi C# win. applicationda anlatmam gerekirse TextBox denetiminin TextChanged eventini kullanarak kişinin zaman sayacını sıfırlamaktır... Yalnıca fikir vermesi açısından bunu yazma gereği duyduğumuda belirtmek isterim.

  • abcdefghijklmnoprstuvyzqwx1234567890rca  (24.01.10 22:24:32)
bugüne kadar direk sözlük üyesi kısmından ekşiduyuru'ya hiç login olamadım. hep kullanıcı adı veya şifre hatalı dedi. illa sözlükten girip subethadan gelmem gerekiyor, NİYE?

  • antisocial  (25.01.10 13:10:17)
ekşiden girince es gözüküyor fakat direk siteyi acıp nick ve şifreyle girince baska kullanıcı gibi olup es iken yazdıklarımı bile göstermiyor.

  • yamyamorganizma  (26.01.10 18:50:49)
@yamyamorganizma seni sitenin yardim bolumune davet ediyorum...
www.eksiduyuru.com site'ye internetten girersen farkli bir kullanici, sozlukten girersen farkli bir kullanici olursun. Sozlukten girersen girdigin duyurular, eger internet'e acik degilse internetten geldigin zaman gozukmez.

  • compumaster  (26.01.10 23:28:32)