[]

Dikkat dağınıklığı

Çok ciddi dikkat dağınıklığım var özellikle ders çalışırken.hem fiziksel hem ruhsal açıdan uzun süre bir şeye odaklı kalamiyorum.kitap da okuyamaz oldum sadece kelimeleri okuyup geçiyorum ne okudum ben ya diye geri dönüyorum.kendimi çok farklı şeyler düşünürken buluyorum bir anda.bu durum başarımı çok etkiliyor.

Ne yapayim? Tavsiye edebileceğiniz yöntemler var mı ben şöyle şöyle yaptım işe yaradı dediğiniz? Ilacli tedaviden çok kısa sürede etki eden yöntemler gibi


 
B12 vitamini eksikliği olabilir.


  • hayde bre  (03.03.17 18:35:56) 
öncelikle durumunuz dikkat dağınıklığından daha köklü bir şeye dayanıyor olabilir; anksiyete veya depresyon gibi. bu durumda bir psikiyatrı görmenizi tavsiye ederim. dikkat artırıcı herhangi bir madde, ilaç olmasa bile stimülant içerir. kahvede kafein, sigarada nikotin gibi. eğer sizin durumunuzda psikiyatrik bir hastalığa işaret ediyorsa doktora görünmelisiniz. bunun yanında bir enstrüman çalmak dikkat, hafıza ve soyut düşünceyi artırabilir. yine de tavsiyem bir doktora görünmeniz.


  • scotty cheese cake  (03.03.17 18:38:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.