[]

bu fotoşop mu değil mi?

bu haberdeki "birlikte foto çektirdik" kısmındaki foto bana fotoşop gibi geliyor. sizce?

www.hurriyet.com.tr


 
fotoşop deyince yan yana değillerken 2 farklı fotoğrafı birleştirip yan yana çekilmişler gibi gösterilmişler diyorsan bence fotoğraf çekinmişler yan yana ama fotografın rengiyle , ayarlarıyla filan oynamışlar


  • bnmzz  (14.02.17 12:25:39 ~ 12:26:22) 
adamın foto dekupe edilip arkaya gölge atılmış. neden böyle yapmışlar onu anlamadım. fotoşop olabilir ama emin değilim.


  • teknikekip  (14.02.17 12:27:05) 
fotoşop olduğunu sanmıyorum, bence editlenirken hdr fazla kaçmış, ikisinin de çevresinde ışık halkası oluşmuş, aynısından kadında da var.


  • weeping guitar  (14.02.17 12:33:51) 
bence fazla hdr vermişler, ondan böyle görünüyor.


  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (14.02.17 12:34:53) 
fotoğraf dekupe edilmemiş. hdr kasmışlar sadece.


  • paçalı don  (14.02.17 12:36:13) 
hdr olsa arkadaki yapraklar da etki altında kalırdı.
bu ikisi dekupe edilmiş. feather olarak 1.5 ya da 2 verilmiş.
ya beyaz zeminden kesmişler ya da beyaz dropshadow eklemişler.

arka fon sonradan eklenmiş orası ok.
ama yanyana başka bir mekandayken sadece arka plan da değişmiş olabilir bunlar farklı kişiyle foto çekilip birleştirilmiş de olabilir.
fotoğraf çok kaliteli değil.
  • trklmsr  (14.02.17 12:38:53) 
dekupe'ye ek olarak elbiselerin birleştiği noktaya dikkat! sağ taraftan sol tarafa boya fazla kaçmış gibi.


  • teknikekip  (14.02.17 12:54:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.