2 gün için Antep mi Adana mı?

Önümüzdeki hafta pazartesi ve salı günlerini hangisinde geçirelim?

2 yetişkin bir de 10 yaşında çocuk. 3'ümüz de yemek için Dünya'yı gezme potansiyeline sahibiz.

Araç kiralayacağız.

Pazar akşam veya pazartesi sabah erkenden gidebiliriz.

Bir de önerdiğiniz yerleri de yazarsanız çok iyi olur çok da güzel olur.

Tabii ki antep.

  • Adramelekhh  (23.01.17 15:58:59)
Antep. Kaleye çıkıp oradaki çarşıları ve imam çağdaşı ziyaret edebilirsiniz.

  • iddaaci  (23.01.17 15:59:05)
Yozgat

  • jamalbsf  (23.01.17 16:03:03)
antep biraz daha otantik kalmış adanaya göre baharatçılar bakırcılar çarşısı falan olsun,

antepe birçok kere gittim ancak ölümüne et ciğer kebap yemek istiyorsan adanaya git,hem fiyat hem lezzet olarak antep'e göre bence daha iyi.
antep'te popüler olmuş birçok mekan var imam çağdaş(gittim beğenmedim daha iyi yemekler yemiştim fiyatlarda abartı),kebapçı hüseyin ve kebapçı halil usta aynı şekilde son yıllarda iyice piyasa olmuş bir yer,gelenlerin çoğu şehir dışından gelen insanlar veya organize sanayiye iş için gelmiş insanlar oluyor öğle saatlerinde aşırı kalabalık bir de etler güzel salata güzel fiyatlar yine yüksek bence.

onun harici metanet lokantasında beyran iç ve karşısında katmer yapıyorlar oraya uğra,katmerci zekariya var yine buraya da uğrayın, Aşina kebap ve Çulcuoğlu kebap güzeldi en son gittiğimde imam çağdaş yerine tercih ederdim,nohut dürüm ye,zeugma müzesine uğra,koçak ve çelebioğluların da baklava ye.

adana ise bence fiyat/kalite olarak antep ve antakya'ya göre bir tık daha iyi,ciğer için birbiçer-ciğerci mahmut usta,şırdancı bedo da şırdan mumbar kırkat ye yemesen bile en azından dene, kebap için iştah kebap,kebapçı mesut ve cikcik ali güzel mekanlar.
  • sealth  (23.01.17 16:38:14 ~ 16:39:49)
antepe gidip tostçu erola gideceksen adana derim.

ancak antebe gidip, katmer, beyran çorbası ve envai çeşit et yemeğini başka yerde bulamazsın.

adanaya gidersen tek bi adana bulursun meşhurundan. bi de garip bi tatlısı vardı, ismini hatırlamıyorum. onu yiyebilirsin. antep der ve susarım.

antep çarşısının olduğu bölgede birçok farklı lokanta var ve hepsi gerçekten lezzetli yemek yapıyor. katmer yemek için küçük bir ara sokakta dükkan vardı orası güzel yapıyordu. sanırım öğretmenevine yakın bir bölge. orada sabah kahvaltısında katmer yemenizi öneririrm, ayrıca sonraki kahvaltıyı beyran çorbasıyla yapmanızı öneririm. beyran çorbasını her yerde lezzetli bir şekilde bulabilirsiniz.
  • jesues  (23.01.17 16:38:45)