KYK Borcunda hapis cezası oluyor mu?

Merhabalar herkese,

Bu sabah eve aşağıdaki fotoğraflarda gözüken belgeler gelmiş ve arkasında hapis cezası filan yazıyor eğer mal beyanı yapılmazsa. 2014'te ödemelerim başladı ve hiç ödemedim bu zamana kadar. Şu an yurt dışında yaşıyorum ve mal beyanı yapabilecek gibi de bir durumum söz konusu değil açıkçası. Acaba bu süreci hiçbir şey yapmadan geçen var mı? Şu an ne olur mal beyanı yapmazsam? Türkiye'ye geldiğimde elime kelepçeyi takıp almazlar sanırım değil mi?

i.hizliresim.com

Şimdiden çook teşekkür ederim cevap verecek herkese.

hapis cezası gibi bir durum olmuyor. ancak en ufak bir maaşına bile el koyarlar ya da ne mal varlığın ise.

  • mavipanter  (22.01.17 21:57:00)
Bankada hesabın varsa anında bloke konulur, işe girdiğinde de maaşının bir kısmına bloke konulur.

  • neferkitty  (22.01.17 21:59:40)
en son af gelmisti, faizleri falan siliniyordu. borcunu odemeyene bir bok olmaz turkiyede.

  • ubi dubium ibi libertas  (22.01.17 21:59:52)
mal beyaninda bulunmazsaniz hapis cezasi var.

  • enaz3kedi  (22.01.17 23:24:12)
valla ben de kyk borcumu ödemedim, daha doğrusu ödemeyi unuttum ve bu aylarca faizle felan birikmiş.
neyse eylül-ekim ayları gibi eve kağıt geldi gelin borcunuzu yapılandıralım diye gittim vergi dairesinde hallettim.
borcum takipli duruma düşmüş vs.

üstüme bir mal/mülk yok ama bu süre zarfında çalışırken maaşımdan 1 tl bile kesilmedi haberin olsun.

ubi +1 diyebilirim.
  • drystedb efficacious  (23.01.17 03:53:43)