[]

Doları Nereden Almalı?

Merhaba,

Dolar en uygun nereden alınır? Bankadan mı almalı, döviz bürosundan mı almalı, internet bankacılığı ile mi almalı? Ne yapmalı?

İnternet üzerinden Ziraat'ten bir döviz hesabı açsam hemen, oradan alsam doları diyorum. Öğrencilik zamanlarından kalma kredi aldığım hesap var bir tane. Şimdi bir de döviz hesabı açacağız sanırım onun yanına. Peki bu döviz hesabına hesap işletim ücreti ve saire bir şey kesecek mi Ziraat Bankası?

Not: Alacağım miktar öyle çok fazla bir şey değil. 1500-2000 lira civarı.

İyi akşamlar.

 
İnternetten ve mesai saatleri içinde almalısın. Hesap ücretini bilmiyorum.


  • Lim5  (11.01.17 19:22:57) 
Ziraat internet bankacılığı iyi değil. Cepteteb veya Enpara hesabı açın. Her şey ücretsiz. Diğer bankalara göre alış satış makası daha düşük.


  • tahin pekmez yoğurt  (11.01.17 19:26:51) 
Cepteteb veya Enpara'nın makası en düşüğü, ama işbankası gibi bankalar da olur.

doğru araç: cep veya internet şubesi.
doğru zaman: mesai saatleri.

başka da alternatif arama bile. yapman gereken bu. döviz bürolarının önünden bile geçme, yolunu değiştir. adamın cebindeki parayı bile alırlar :D banka veznelerinin de kur farkı yüksek olur.

mesela nakit dolar alacaksın diyelim. paranı vezneden veya atm'den bankaya yatır, cep şubesinden gir dolar al, sonra yine vezneden dolar olarak çek. yani banka şubesinin içinde oturuyor olsan bile döviz alım satımını cepten yapacaksın.
  • harzem  (11.01.17 20:23:11 ~ 20:23:41) 
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yorumlarınız çerçevesinde bir enpara hesabı açtım.


  • sokratesindamadi  (11.01.17 20:46:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. VigLink ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.