[]

5 ayda almanca ogrenmek?

Merhaba, almancaya dair hicbisey bilmiyorum ingilizcem iyi gibi 7 ielts 85 toeflim var.gunde iki saat ayirarak 5ayda a1ve a2 seviyelerini tamamlamak mumkun mudur? Bu sure icinde kursa vs gitmiycem ama pratik yapabilecegim cok fazla insan mevcut etrafimda. Yani ozetle normal zekadaki bi insan icin bu sure icinde bu calisma temposuyla cok mu zor olur:( tesekkurler cevaplayanlaraa
 
çalışırsan olur tabi. başarılar moruk


  • cekilmis gayfe  (11.01.17 15:49:11) 
5 ayda a1 a2 tamamlarsin bence.


  • yuzır  (11.01.17 15:51:29) 
Tamamen öğrenemezsin ama A1 ve A2 seviyelerini halledebilirsin. Almanca'daki kelimeler İngilizcedeki kelimelere çok benzer. Sadece çekim olayı daha zor. Örneğin İngilizcede sadece to be fiili I, you, he, she, it gibi şahıs zamirlerine göre belirgin şekilde çekimlenir. Almancada her fiil şahıs zamirlerine göre çekimlenir.

Örneğin kaufen (satın almak) fiilinin çekimi,

Ich kaufe
Du kaufst
Er kauft / sie kauft
Wir kaufen
...

şeklinde her kişiye göre farklı olur. I buy, He buys gibi kolay bir kullanım yok.

Artikel mevzusu biraz daha zor.

Örneğin İngilizcede belirli olan bir lambaya direkt the lamp dersin.

Ama Almancada lambanın artikeli die'dir. Nominativ halde belirli olan bir lambaya die Lampe dersin. Bunlara göre cümleler bayağı değişir. Belli olmayan bir lambadan bahsediyorsan eine Lampe demen gerekir. Ein Lampe diyemezsin. Çünkü die artikeli eine artikeline dönüşür. Böyle şeyler var.
  • dissendium  (11.01.17 15:59:19 ~ 16:00:57) 
günde 2 saat gercekten ayirirsan a2'yi bitirirsin.


  • kimse  (11.01.17 16:02:05) 
a1 a2 halledersin düzenli çalışmayla ancak almanca zordur yılmaman lazım. bu arada a1 ve a2 kolay gelebilir ancak almancanın temelidir. iyi öğrenmeye bak.


  • KidLazer  (11.01.17 16:20:00) 
almanca çok zor ama öğrenmesi çok zevkli. sabırlı biriysen, kendine öğretirken pes etmeyeceksen bence 5 ayda bitirirsin. ben kendi kendime çalışarak sıfırdan dil öğrenemem mesela.

ingilizceden öğrenmeye çalış bu arada. cümle yapısı ve birkaç benzer kelime dışında bence ingilizceyle allllakası (artikeller çıldırmış olmalı) yok ama yine de türkçeye oranla daha çok benziyor.
  • mrsmoon  (11.01.17 16:30:56) 
A2 öğrenilir ama dilin temelini öğreneceğiniz ve zaman kısıtlamanız olduğu için en azından dil bilgisi kısmında iyi bilen ve açıklayabilen birinden yardım almanız işi kolaylaştırır. Okulda öğrenmiş olmasaydım dil bilgisi mantığını kendi kendime çalışarak oturtmak pek de kolay olmazdı.


  • pike  (11.01.17 16:31:14) 
a2 bitirilir ve almancada a2 demek neredeyse gramerin tamamı demek.


  • skayas  (11.01.17 16:44:32) 
bir dilde temel atarken ya kurs ya özel ders alın. aksi takdirde temel hatalı olur ve öyle kalır her zaman.

normal zekada olmanız bir şey değiştirmez kendiniz öğrenmeye çalışırken, öğrenemezsiniz.

5 ay bir dil için hele bahsettiğiniz düşük seviyede çok kolay ulaşılabilecek bir nokta, fakat kendiniz buna ulaşamazsınız.

dil denen şey bütündür, bunu bu şekilde ilerletmek gerek, hadi grameri ve kelimeleri öğrendiniz, dinleme, konuşma ve yazı kontrol işlerini nasıl halledeceksiniz.

sonra iki kelimeyi bir araya getiremeden temel olacak, bu da ileride başınıza bela.

kısaca başlayacaksanız özel ders öneririm, hem kurstan ucuz hem de daha efektif.

Not: son 10 yıldır almanya ve avusturyada yaşayan biriyim, almancayı 15 yıl önce lisede öğrendim. ders aldım, akademik ders verdim, çalıştım etc. öyle 2 aydır applerde, sitelerde uğraşan insanların yorumlarını dikkate almayın. almanca bilen ve efektif kullanan herkes benimle aynı paralelde yorum yapacaktır zaten.
  • kurnaz  (11.01.17 16:47:48 ~ 16:50:56) 
Almanca testleri çözecek, okuduğun parçanın ana temasında neyden bahsediyor anlayacak duruma gelebilirsin belki kasarsan ama kesinlikle konuşamazsın evde teka başına çalışarak.


  • turkuaz  (11.01.17 18:29:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.