[]

Kedi 1+1 evde sıkılır mı?

Selamlar,

Kedileri o kadar çok seviyorum ki evimde bir tane daha odam olsa hemen bir tane sahipleneceğim.

Sorum şu. Evim 1+1, geniş bir holü orta büyüklükte bir salonu var bir de orta büyüklükte bir oda.75 m2 bir ev. Ancak yerler halıfleks.Çünkü taş idi daha önceden.Ev sahibi de parke döşeme masrafını cimri olduğu için üstlenmedi :/ ben de halıfleks döşettim.Şimdi her yer halıfleks olduğu için kedi evi pisletir ve koku yapar diye düşünüp sahiplenemiyorum.

Sizin fikriniz nedir?Ben işteyken sıkılıp çatlar diye düşünüyorum.Bir yandan da şu üstü kapalı plastik içine kum koyduğun kedi tuvalet kapları var onlardan alsam koku yayılmadan kurtarabilir miyim?Halıfleks olmasa olurdu gibi sanki ne dersiniz?

Fikir rica ediyorum.

Teşekkürler

 
bentonit kum zaten pek koku yaymıyor. banyoya da koyarsan kumu sıkıntı kalmaz bence.

eve geldiğinde kediyle yeterince ilgilenirsen sıkılacağını da sanmıyorum 20 saat uyuyor zaten hayvanlar.
  • dinsiz adam  (10.01.17 23:32:38) 
75 m2 2+1 evlerin olduğu şehirler var :D Sıkılmaz, ben 75 m2 bir evde 3 sene yaşadım kedimle birlikte,. Salon ve yatak odası halıfleksti benim de. Çok rahattı kendisi.

Kumunu sık sık temizlemediğiniz sürece koku yapmaz. Üstü kapalıdan almayın. Ben ilk onlardan almıştım ama bir süre sonra kedi rahat etmiyor, büyüyor ve sığmıyor içine. Alabildiğiniz kadar geniş ve açık bir tuvalet alın.

Halıfleks hiçbir şekilde kedi edinmenize engel değil. Tek tavsiyem, evcil hayvanlar için özel üretilen elektrikli süpürgelerden almanız. Özel dediğime bakmayın, çok pahalı değil, yalnızca çekim gücü daha fazla. İki günde bir süpürürsünüz, her şey temiz kalmaya devam eder.

Sahiplenin bence, sonra bize fotoğrafını gönderin biz de sevelim :)
  • BuddyGuy  (10.01.17 23:41:14 ~ 23:42:05) 
Kediler ortalama bir insandan daha bilinçlidir tuvalet konusunda sağa sola pislemez illa tuvaletine yapar, o da kapalı olursa daha iyi olur. Kapalı tuvalet+bentonit kumla problem kalmaz. İkincisi, sıkılmaz. Kedilerin sıkılma gibi bir olayı yok zaten 20 saat uyuyorlar ne zaman sıkılacaklar.


  • angelus  (10.01.17 23:42:30) 
miele nin cats and dogs supurgesi var 1000tl. hem karbon filtresi kokuyu temizliyor hem de ozel firca basligi var halilardan killari temizliyor, youtubeda izlemistim inanilmazdi.


  • apucukuaa  (10.01.17 23:52:35) 
Valla sıkılmaz en fazla tabak çanak kirar:)


  • sakar in san  (11.01.17 00:01:23) 
Kedinin at koşturabileceği, keşif yapabileceği bir alan oluşturursan sıkılmaz. Elbise dolaplarının üstüne çıkması için dolabın yanına bir masa koyabilir, mutfak taşının üstüne sıçrayamıyorsa yanına bir sandalye koyabilirsin. Bunun yanında okumayı seven bir kediyse kitaplıktaki kitapları karıştırması için erişim imkanı sağlayabilirsin, benim kedim çok severek yapardı bunu. Kedi hayvanı tüm gün kumunda bokuyla oynamaz, ona tavuk denir.

Düz ovada kedi yaşamaz kısaca.
  • etki  (11.01.17 00:16:51 ~ 00:17:32) 
Kediye bi tane Food-Dispensing Cat Toys denilen, mama veren bi tane oyuncak alın onunla baya yorar kendini.


  • noluyo yaa  (11.01.17 00:45:45) 
benim evim 1+1 ve herhangi bir sıkıntısı yok. sadece biraz daha geniş olsa daha geniş geniş oynardı ama böyle de sorun olmuyor. kapalı tuvalet kabı kullanıyorum, her gün temizlerseniz sorun olmaz.


  • dedimmidemedimmi  (11.01.17 10:03:08) 
Kedinin karakterine de bağlı biraz. Kimi kediler sessiz ve sakin oluyor, bütün gün uyuyor. Kimisi de aşırı hareketli ve oyuncu oluyor.

Bizim ev 2+1 ancak bayağı küçük, 55m2 falan. Sokaktan bir kedi sahiplendik (muhtemelen ev kedisi iken evden atılmış bir kedi). Kedimiz çok sakin ve uysal, zaten oyun oynamayı bile bilmiyordu, zorla oynatıyoruz. Bu yüzden evde sıkıldığını düşünmüyorum. Akşamları eve gittiğimde bolca ilgileniyorum zaten, seviyorum, tüylerini tarıyorum vs. Bazen zilli ve tüylü oyuncakları ile oynamış olduğunu fark ediyorum.

Kedi zaten titiz bir hayvan, evi pisletmiyor veya koku yapmıyor. Tüyleri dökülebilir sadece. Birkaç güne bir süpürmeniz yeterli. Bizim fırçalı dönen başlıklı bir süpürgemiz var (dyson total animal, pahalı biraz ama bir kere geçmem yeterli oluyor, bütün tüyleri alıyor ve havayı da temizliyor, fiyatına değiyor yani)
Tüylerini düzenli tarar, sağlıklı mamalar verirseniz tüy dökülmesi minimuma inecektir.

Kapalı kedi tuvaletini banyoya koyduk. Yeni yapmışsa koku geliyor tabii:) Ama sonrasında koku olmuyor. Bentonit kum+1 Kumunu her sabah temizliyorum.

Sadece kum tanelerini ayaklarıyla biraz içeri taşıyabilir. Bunun için ben tuvaletinin önüne bir paspas serdim, orada birikiyor, sonra silkeliyorum. Bir de şarjlı el süpürgem var, tek tük kumları gördükçe onunla alıyorum hemen.

Özetlemek gerekirse, aşırı titiz biri değilseniz temizlik durumu sorun olmaz. Sıkılma durumu da dediğim gibi kediye bağlı biraz. Aşırı oyuncu bir tip değilse sorun yok, günün 3te 2sini uyuyarak geçiriyorlar zaten.

Tavsiyem, sokak kedisi değil de, evde yaşayıp evden atılmış, yani eve alışkın bir kedi sahiplenmeniz.
  • peggy  (11.01.17 10:33:44 ~ 10:34:54) 
cevaplar için çok sağolun arkadaşlar bir düşüneyim haberdar edeceğim durumdan sizi. bentonit kumu bilmiyordum.


  • camene87  (11.01.17 21:16:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.