[]

Köpek mantarı insana bulaşır mı? En hızlı nasıl iyileşir?

Köpeğimizde gözünün altında bir mantar peydah oldu. Ev halkına bulaşmasınan korkuyoruz. Direk ellemiyoruz hayvanı öyle olduğu için ama illaki tüy döküyor, uçuşabiliyor. Ne yapsak??
 
öncelikle veterinere gidin. önerdiği ürünü kullanın. ama ekstradan tavsiye vereyim. ketoral şampuanla iki günde bir yıkayın. sonra iyice kurutun. kesinlikle nemli kalmaması lazım, mantar nemli bölgeyi sever. tracapom şampuan var o da iyi geliyor. bizim kullandığımız mantar merhemleri de onlarda kullanılabilir.
bulaşır mı ondan emin değilim, şöyle anlatayım. dört sene boyunca her yaz köpeğimin çeşitli yerlerinde mantar çıktı. diğer köpeğime hiç bulaşmadı. üçüncü senede bende de mantar çıktı ama ondan mı bulaştı yoksa benle alakalı bi pislik mi bilmiyorum :) öte yandan eşime de hiç bulaşmadı mesela. içinizi rahatlatmak adına mantarın temas ettiği şeyleri sık sık yıkamak, kızgın ütüyle ütülemek, yüzeyleri sirkeyle ovmak önlem olabilir.

  • pide  (10.01.17 20:57:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.