[]

Kediler birbirleriyle nasıl anlaştırılır?

Merhaba. Dışarıda bulduğum 1 aylık dişi yavruyu eve getirdim. Evde de 1 yaşında bir erkek kedim var. Veterinere götürene kadar hiç yaklaştırmadım, ayrı odada tuttum. Bu sırada sahiplendirecek tanıdık birini buldum. Geçen gün yan yana getirdiğimde büyük olan hırladı, vurmaya çalıştı, boynunu ısırmaya kalktı. Hemen ayırdım. Küçük benim odamda kaldığı için kokusu üzerime sindi. Benimki hiç yaklaşmıyor bana. Yani şu an buna ihtiyaç yok, birkaç güne ayrılacaklar. Ama ben ileride ikinci bir kedi sahiplenmek istersem kendi kedimle anlaşmalarını nasıl sağlayabilirim bunu merak ettim. Teşekkürler.
 
İki üç gün ayrı odalarda kalacaklar. Aralarında yalnızca kapı olacak, kapı altından falan birbirlerinin kokularına alışacaklar. Sonra bir araya getirebilirsiniz. Biz üç kedimizi de farklı zamanlarda böyle alıştırdık, hiç bir sorun çıkmadı


  • masmis  (09.01.17 16:12:28) 
Okuduğunuzu anlayamadınız sanırım. Bu iki kediyi birbirlerine alıştırmaya çalışmıyorum. Herhangi iki kediyi birbirlerine nasıl alıştırabilirim onu soruyorum.


  • ne cay icerim ne turk kahvesi  (09.01.17 16:47:55) 
Zaten geldiğinden beri ayrı bir odada yaşıyor. Kendim birkaç cm uzakta durarak ikisini bir iki dakika yan yana getirdim sadece.


  • ne cay icerim ne turk kahvesi  (09.01.17 16:54:18) 
MAlesef bunun garanti bir yolu yok. Ayri odalara ayirmak ve birbirlerini kapi altindan falan koklatmak dogru bir yontem. Ama belli bir asamadan sonra tamamen sansa kaliyor.


  • robokot  (09.01.17 17:31:51) 
dostum ben fazla bilgili sayılmam ama sorun pek açık değil gibi. erkek kedini kısırlaştırmayacaksın anladığım kadarıyla ve yanına dişi alma durumun olabilir veya başka bir müşkül durumda kedi alırsam nasıl alışırlar diye mi soruyorsun. kedilerin cinsiyeti, yaşı ve kısır olup olmaması ama en önemlisi karekterleri etkili olacak diye düşünüyom. tabi çok da bilgili değilim parametreler bunlar bence, hatta senin zaman ayırma durumun beslenmeleri, mutlu olmaları gibi daha da çoğaltılabilir değişkenler. bilemiyom. umarım bebeklikten dişi alırız erkeği kısırlaştırmadan hem dişi bize hem erkeğe alışır deyü bir düşüncen yoktur.


  • itachi uchiha  (09.01.17 19:25:43) 
@itachi uchiha kedim kısır. Özellikle yavru ve dişi bir kedi sahiplenme isteğim yok. Ama ileride başka kedi veya kediler de sahiplenmek istiyorum. Aklıma takıldı, bunu yaptığımda kedileri nasıl birbirlerine alıştırabilirim diye soruyorum. Soru buydu.


  • ne cay icerim ne turk kahvesi  (09.01.17 20:06:02) 
hem kendi kedin hem de alacagin kedinin kisiliklerine bakabilirsin.
tree cat ve bush cat diye kavramlar var, acayip farkettiriyor. bir de kediler insan gibi bazen birbirlerini sevmeden ayni evde yasayabiliyorlar. ben cok entrika gordum kedi dunyasinda bir ara evde dort kedi vardi, basit degil yani...

  • mavicorap  (09.01.17 21:42:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.