[]

şu sözlüğe 80 lira vermek saçma mı?

almanca öğreniyorum ve türkçe almanca en geniş sözlük langenscheidt'ın şu sözlüğü itunes.apple.com

internet sitesinden kullanılabiliyor ama uygulama daha kullanışlı. offline özelliği falan da varmış. ama bir telefon uygulamasına 80 lira vermek saçma mı tereddüt ettim. kişisel bir tercih elbette, fikirlerinizi merak ettim.


 
Ne kadar iyi bilmiyorum o linkteki sözlük ama ben verirdim. Hatta veririm. 2 3 sözlük kullanmak zorunda kalıyorum. Bıktım yoruyo bildiğin. Verilir


 • klar  (08.01.17 18:05:43) 
ben de şu an almanca öğreniyorum. PONS var android uygulaması bedava, apple bilmiyorum. ben ingilizce-almanca kullanıyorum almancayı ingilizce üzerinden öğrendiğim için. AŞIRI memnunum. ama türkçe-almanca şekilde de var. bir dene istersen, memnun kalmazsan düşünürsün.


 • mrsmoon  (08.01.17 18:11:03) 
ben de ingilizce almanca kullandım ama almancada ilerledikçe ingilizcem yetmemeye başladı. baktıklarımın yarısında çıkan ingilizce kelimeyi de bilmiyorum :) ponsu da kullanıyorum ama türkçe almancası yetersiz. langenshceidt da yetersiz gelecek bir süre sonra muhtemelen ve almanca almanca kullanacağım alanıma yönelik şeyler okudukça ama yine de bir süre idare eder gibi beni. internet sitesi de kullanışlı olmasa hiç düşünmeyeceğim :) ya da uygulamanın bi deneme sürümü olsa, hakkaten daha kullanışlı olduğuna ikna olsam. yılların korsancı türk genci olarak bir uygulamaya 80 lira vermek kolay değil.


 • skayas  (08.01.17 18:15:25) 
almanca-ingilizce için leo iyi


 • burya  (08.01.17 18:20:55) 
ceviri yapmayacaksan ogrenmek icin verilmez; almanca-almanca langenscheidt'a o para verilir.


 • ubi dubium ibi libertas  (08.01.17 18:28:32) 
çeviri yapmayacağım ama birkaç ay içerisinde testdaftan yaklaşık 20 almam gerekiyor. ama direk almanca almanca almak da mantıklı 50 lira imiş o da.


 • skayas  (08.01.17 18:47:14) 
langenscheidt en iyi sözlüklerden biridir. ben de ing-alm pons kullanıyorum ama o kadar param olsa bir alm-alm langenscheidt verirdim


 • bonisnocetquimalisparcit  (08.01.17 19:02:04) 
almanca almanca alacaksanız duden daha iyi sanırım.


 • skayas  (08.01.17 19:26:24) 
ohaa kitap sandiydim, uygulamaymis. cok para yahu. kitap halinde 15-30euro arasi degisiyor almanyada. turkiyeyi bilmiyorum.


 • ubi dubium ibi libertas  (08.01.17 22:57:54) 
uygulama daha işlevsel, daha pahalı olması saçma değil aslında :)


 • skayas  (08.01.17 23:58:46) 
illa türkçe istiyorum diyorsan uygulama gayet iyi gözüküyor. yani ben 80 lira vermem, 30 euro civarına basılı alm-alm almıştım, yanında da telefondan kullanmak için de arkasında bi şifre yazılı, koca sözlüğü taşıyamadığım zamanlarda telefondan giriyorum. tabii senin bu uygulamanın aynısı değil, daha basit bi şey. yani faydalı olacağına inanıyorsan bu parayı vermek saçma değil. bir de dediğin gibi daha kullanışlı, her daim yanında sonuçta. basılı olan biraz ağır, eziyet oluyor taşımak. ama sayfa sayfa kelime aramanın, bir kelimeye bakarken başka kelimelere gözünün kayması bile zamanla sana fayda sağlıyordur herhalde. tamamen sallıyorum tabii, belki de bi halt olmuyordur ama beni olumlu yönde etkiliyor.

sonuç olarak bence ver bu parayı, al sözlüğü, birkaç ay sonra da basılı alm-alm langenscheidt alırsın.

langenscheidt en iyisidir bu arada. duden'e göre çok daha anlaşılır ve net tanım yapıyorlar. oturup baya bi araştırmıştım, hiç başka sözlük bakmaya gerek yok.
 • philus  (09.01.17 00:43:37 ~ 00:44:42) 
çeviri yapmak amaçlı ücretli uygulamalar var mı? yukarıda öyle bir şey geçmişte.

ios, android farketmez
 • tamamhosdiyonda  (09.01.17 01:35:15 ~ 01:35:53) 
bahsettiğin sözlük bende de var, arkasındaki şifreyle sitedeki almanca almanca sözlüğü de kullanabiliyorsun. ama işte kitap şeklinde olana bakmayacak kadar tembelim. bi de öğrenirken eş anlamlısına bakmak gibi bir takıntım var. bu tür sözlüklerde bu daha kolay.
sanırım bir süre daha türkçe olanına ihtiyacım var.
teşekkür ederim tavsiyeler için.
 • skayas  (09.01.17 01:41:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. VigLink ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.