[]

Kedisini tasma ile disari cikaranlar

Youtubeda filan kediler karla oynuyor hoplayip zipliyor biz de bizim kedi de ozgurce oynasin diye heveslendik. Camdan karı merak ediyor diye govde tasmasi alip taktik ve disari cikardik aninda eve geri girmek istedi (ilk defa cikardik ona ragmen evi de biliyormus meger). Ilkinde korkmustur diye alistiralim oynasin diye bir daha denedik ama onda da evine geri kacti. Boyle bir duygulandim hayvani sokaga atiyormusuz da geri donmek istiyormus gibi bir daha cikarmayalim madem istemiyor dedik. Ama bazen parklarda goruyorum kediler hoppidi hoppidi tasma ile geziyor yuvarlaniyor. Kedisini tasma ile gezdiren varsa tecrubelerinden bahsedebilir mi? Basta boyle korktuklari icin mi yoksa eve alistiklari icin mi? Biz artik bir daha cikarmayi dusunmuyoruz ama merak ettim sizinkiler nasil alisti?
 
Hava soguk diye olabilir mi. Havlar biraz normallesince bi daha deneyin bence


  • condom kurşunu  (07.01.17 12:15:28) 
kediden kediye değişiyor o, tamamen huy meselesi. benim iki kediden biri aşırı korkak öbürü de aşırı meraklı ve cesur. bu cesur olan bayılıyor bahçeye çıkmaya, biz de kontrollü olarak çıkartıyoruz. ama vücut tasmasından nefret ettiği için gezdirme kısmında biz de çok başarılı değiliz.

kedinizin karakteri eğer korkak/ürkek filansa çıkarmayın. ama meraklı, kaşif ruhlu cesur bir hayvansa yavaş yavaş, önce kucakta çıkartarak filan alıştırabilirsiniz zamanla. ilk çıkartmalarda tasmayla değil kucakta çıkartın mutlaka ki sizden güç alsın. alışırsa tasmaya geçersiniz.
  • krem peynir  (07.01.17 12:15:47) 
gezdirenler kedilerini o şekilde alıştırıyorlar (eğitiyorlar) ve bu küçüklükten itibaren olan bir süreç, bende benimkini cama koydum iki baktı sonra içeri girdi sevmedi karla oynamayı falan.


  • selam  (07.01.17 12:33:41) 
Alışkanlık ve karakter +1.
Ben dışarı değil yan daireye bile geçiremiyordum öyle korkuyordu dış dünyadan.

  • mutekebbir  (07.01.17 14:05:58) 
karaktere bağlı.

kedilerimden biri tuvaletini daima dışarıya yapar. bugün tuvalet için saldıktan sonra ilk önce karda baya bir oynadı, yuvarlandı. diğerini de kar görsün, dolaşsın diye göndermeye çalıştım, kapıdan bakıp geri kaçtı.
  • lesmiserables  (07.01.17 14:38:27) 
Bizimki vücut tasmasından kurtuluyor. Bir hevesle alıp evde denedik ama saniyesinde çıkıyor. Akıl alır gibi değil.


  • mrmlq  (07.01.17 17:24:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. VigLink ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.