[]

Duolingo- Fransızca

Yıllar önce 1 kur fransızca kursuna gitmiştim. Seviyem sıfıra yakın yani.

şimdi duolingo'dan başlasam, ne kadar işe yarar sizce? anlamlı bir fark yaratıyor mu bu seviyeler için?


 
Duolingo giriş-başlangıç seviyeleri için güzel, kalıpları ve günlük cümleleri öğrenebiliyorsun. Grammer, mantık ve kelime açısından pek bir şey bekleme. Öğrenmesi eğlenceli bence, belli bir seviyeye kadar seni getirir.


  • lemuria  (07.01.17 14:02:55) 
Ben geçen sene ispanyolca'yı bitirdim ve bütün gramer kurallarını öğrendim. Uygulamada 2867 kelime biliyorum ve hiçbirini unutmadım, uygulama dışında öğrendiğim kelime dağarcığı ayrı.

Hep basit şeyleri tekrarlatıyor gibi ama gerçek etkisi öyle değil. Üzerine yapılmış çok akademik çalışma var.

Düzenli bir listening (radyo, tv, podcast, youtube videoları) ile birlikte götürülürse tadından yenmez.
  • hadi ya la  (07.01.17 14:17:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. VigLink ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.