[]

İngilizceyi Aktif Tutmak

Advanced'e yakın ingilizcem var. Ama kullanmaya kullanmaya körelmesinden korkuyorum. Yurtdışına çıktığımda ilk 1-2 gün paslandığımı hissediyor, sonra açılıyorum.

Nasıl aktif tutabilir, sürekli geliştirebilirim?
Sürekli kelime öğreneceğim, sorular cevaplayabileceğim uygulamalar vs var mıdır? Ne tavsiye edersiniz?

 
yabanci arkadas edinip konuşsan?


  • pgup  (07.01.17 12:04:32) 
reddit


  • der meister  (07.01.17 12:35:14) 
quora


  • jix  (08.01.17 00:35:16) 
Ingilizce haber sitelerini takip et. NYT'in o uzun uzun haberlerini oku. Quora reddit'e gore daha duzgun dil kullanilan bir yer. Ayrica o haberleri okurken de kendi kendine ingilizce yorumlar yapabilirsin. "hhmm, that's interesting. I should check that tomorrow" etc. Kendi kendine konusmak bile guncel tutabiliyor insani.


  • bioverse leo  (11.01.17 21:22:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. VigLink ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.