Tüfek almak istiyorum.

prosedür hakkında ve marka hakkında yardımcı olmak isteyenlerden tavsiye bekliyorum
arkadaşlarımdan aldığım marka tavsiyeleri
deryaarms.net
www.astrasilah.com

şeklinde.

bu arada kırmalı yada pompalı bir model istemiyorum.Yarı otomatik bir model istiyorum.
2500 tl ye kadar fiyat limitim var.

ruhsat sağlık raporu işleri nasıl hallediliyor? Emniyette ne gibi bir prossedür bni bekliyor?
Her şey legal yoldan olsun istiyorum sen foto bırak biz hallederiz abicim olmasın istiyorum.

Şarjörlü bir model mi düşünüyorsunuz?

  • utkumon  (06.01.17 15:45:53)
evet şarjörlü yarı otomatik yivsiz fişek atan av tüfeği.
alma amacım ava gidip avlanmak değil sadece boşa atış yapmak poligonda atış yapmak amaçlı.

  • basond  (06.01.17 15:52:56)
neden şarjörlü almak istiyorsun ki? ben olsam güzel bir çifte kırmalı alırdım. tabii yine de senin zevkin. piyasadan çok uzak kaldığım için bir değerlendirme yapamayacağım

  • burya  (06.01.17 15:55:25)
@burya evet tamamen zevk meselesi işte dediğim gibi av amaçlı vs kullanmayı düşünmüyorum canlılara yönelik olmayacak.

  • basond  (06.01.17 16:00:12)
Valla şarjörlü yivsiz tüfekler çok yeni bir alan açıkçası. Hiçbir tüfek mükemmel değil, çok beklenen XTR-12'de bile birçok sorun çıktı. Bora, husan, safir, dağlıoğlu gibi bir çok marka var. Kaç kalibre düşünüyorsunuz?

  • utkumon  (06.01.17 16:07:48)
ne gibi sorunlar çıktı mesela hocam forumları okuyorum birinin ak dediğine öbürü kara diyor. yorumları okursak hiç almamak daha mantıklı geliyor gibi.

Husan'a baktım ilk ama problemli denmiş ama net şekilde şu problemi var denmemiş.

Kalibre olarak 12 kalibre yazmış verdiğim silahlar ancak daha önceden bir silah sahibi değilim. Bu yüzden başlangıç için bu silahlar uygun olur mu onu da bilemiyorum.
  • basond  (06.01.17 16:18:46)
@basond: trap yarışmalarında da süperpoze (üst üste) tüfekler kullanılıyor diye biliyorum. ama zevkler ve renkler tartışılmaz sonuç olarak. umarım aradığın tüfeği bulursun.

  • burya  (06.01.17 16:38:32)
Öncelikle 36 cal tüfekler 12 kalibreye göre daha fazla problem çıkarıyor onu söyleyeyim. Ama hobi atıcılığı için 12 kalibre çok kaba olur bence, yani zevk vermiyor çok fazla geri tepen bir tüfek. Öncelikle kalibreye karar vermeniz lazım.

Size tavsiyem tabancatufek sitesindeki foruma takılın, Osman Ortaç'ın videolarını izleyin facebook grubuna girin, Alparslan Şen adlı kişinin videolarını izleyin. Karar biraz size kalacak, ayrıca mağazaya gidip tüfeği elinize almadan da karar vermeyin.
  • utkumon  (06.01.17 16:40:04)
anladım teşekkürler değerli bilgileriniz için.

  • basond  (06.01.17 16:43:02)
işte yorumlar bu şekilde "tırt geldi bana" gibi
ama neden abi nesi tırt geldi yani?
"doldurması garip" yani nasıl garip diğerlerine göre ne farkı var? hissiyatı mı kötü zor mu? yayı mı sert nedir?
  • basond  (06.01.17 16:58:05)