[]

düşüncesizlik mi ediyorum? yurt hayatı içerir.

aynı odayı paylaştığım insanlar haftasonları hiç gereği yokken sabahın altısına yedisine alarm kurup uyanmıyorlar. uyanmadıkları gibi o alarm saat ona kadar üç beş dakikada bir tekrar çalıyor. bu duruma bu zamana kadar ne zaman olduysa o an uyku mahmurluğundan öeeefffffffhhhh diye iç çekerek tepki gösterdim. geçen gün de artık zaten başım ağrıyordu zor uyumuştum. bi baktım yine yedi sekizden ona kadar devam eden bi alarm. gün içinde herkes odadayken kimindi o alarm yeter artık uyanmıcaksanız ne gereği var gibi şeyler söyledim. bir de o alarmlara onlar uyanmıyor ama en sonlara doğru rüyalarıma kadar dahil olunca ses, uyanmak durumunda kalıyorum. sinirli ve baş ağrılı oluyorum tüm gün. tamam dikkat edicez falan dediler.

bu sabah da gerizekalı sekize alarm kurmuş ona kadar çaldı. yine binbir sinirle uyandım. o an ağzımı açmadım çirkin konuşmamak için. herkes uyandı sonra falan. ama ezber yapmam gerekiyordu bir sınav için yatakta oturur vaziyette kağıda bakıyordum. konuşma sesinden çok daha yüksek sesle aptal aptal konuşuyordu sabahki alarmın sahibi. çirkefleştim eeeh ezber yapmaya çalışıyorum bi sessiz olun ya dedim. az önce de madem uyanmıcan niye o kadar saat çaldı o alarm ya dedim. yine sakinleşip konuşmaya karar vermeme rağmen inkar etmesi sebebiyle sinirim beynimde şu an. YOOOOVV BEEĞN SEKİSSSDE UYANDIM KAPATTIM KİİEEE diyor. ya manyak mısın kapatmadın hatta saat 10 gibi baş ağrıma öffledim de uyandım o ara hala çalıyordu dedim. yooo dedi. her ne haltsa artık uyanmıcağınız alarmları kurmayın bi zahmet dedim. bozuldu ağlıcak gibi şu an hiç de içim acımadı valla. ne hali varsa görsün.


bu konuda ben düşüncesizlik mi yapıyorum? yani insanlarla yaşamanın kuralları her sabah beni baş ağrısıyla uyandırmalarına ses çıkarmamak mı? öfff çok sinirliyim buraya kadar okunduysa teşekkürler.

ek olarak ben sese ışığa karşı bu kadar duyarlı bi insan değilim hatta uyurken falan onlardan erken uyursam konuşma sesleri duymak yardımcı oluyor uyumama sessiz olmasanız da fark etmez falan diyorum. -hala susmuyor-

 
Cok üzüldüm ya ben bunu cok yaşadim öğrenciyken. Çokça da kavga ettim.
Sesten uyanan biriyim, uyaninca da hemen uyuyamam. Uykumu alamiyorum böyle olunca da. Maalesef düşüncesiz insanlarla karşilaşiyorsun. Uyarmaktan başka çaren yok.

  • cabiday  (05.01.17 21:41:38) 
birden fazla insanla ev paylaşmanın sıkıntıları.

ne kadar veriyorsun yurda bilmiyorum ama az daha ver kendin eve çık.

bu arada eğer yok mok derlerse telefonları eline geçerse hoparlörü patlatabilirsin iğne ile. kesin çözüm. acımaya üzülmeye gerek yok anlayışsız insanlara.
  • kurnaz  (05.01.17 21:41:49) 
Aklın yolu bir, ne haksızlık ne de düşüncesizlik ediyorsunuz. Ortak yaşamın kuralları vardır, dikkate almayanlar yüzünden kendi hayatınızı zehir etmeyin. Sonuna kadar savaşırdım yerinizde olsam.


  • md11  (05.01.17 21:43:28) 
haklısın. hiç yurtta kalmadım ama yaptıkları aptallık. bunlara de ki alarmı sessiz sadece titreşimli kursunlar telefonuda yastıklarının altına yanına bir yere falan bıraksınlar


  • itachi uchiha  (05.01.17 21:47:01) 
hayır bebis, sen haklısın, yurt anıIarım canlandı gözümde. insanIarIa birIikte yasamak zor, mesafeni koru arkadaslarına karsı, dersine calıs, mezun ol, işinde iyi ol, sonra tek basına yasadıgın evinde istedigin kadar uyursun, bugünleri de anı diye hatırlarsın, sıkma canını


  • balpolen  (05.01.17 21:47:48) 
düşüncesizlik yapmıyorsun. yaptıkları terbiyesizlik. ben iki kişilik odada kalmama rağmen çıldıracak gibi oluyorum bazen. yurt hayatı sefalet gerçekten, istersen en güzel odada ve en güzel arkadaşla kal. iki taraf da aşırı anlayışlı olsa bile yürümüyor. insanın sadece bir yatak girebilecek kadar küçük de olsa kendine ait bir odası olabilmeli.


  • der meister  (05.01.17 21:49:32) 
kalkıp alarmı kapatsan yatsan olmuyor mu? benim evde küçük kardeşim aynı haltı yiyordu kalkıp kapattım sonra şiddetli(fiziksel şiddet yok) bir uyarı ile huzura kavuştum. bende karşıdaki kardeşim olduğu için daha rahattım tabiki.


  • belkider  (05.01.17 22:01:31) 
yurt hayatı zor, sen haklısın, arkadaşların anlayışsız. arkadaşlarını verip daha duyarlı, anlayışlı arkadaşlarla değiş.


  • elinde tivit  (06.01.17 00:11:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.