Barselona'da yapılacaklar

Keşfettiğiniz yerler, az bilinen mekanlar, mutlaka yapılması gerekenler, gitmişken mutlaka alınacak/yenecek/içilecek şeyler hakkında deneyimlerinize açığım.

Ek olarak şu metro işini nasıl çözmeli? beş günlük mü ne multi biletler varmış ama tam bilemedim.

Az bilinen bir yer olmasa da,la boqueria'ya mutlaka uğra,çok güzel meyve suları var (ve daha başka yiyecekler de).

  • archery  (05.01.17 00:16:06)
made in sicily diye bi yere götürmüştü arkadaşım. yediğim her şey inanılmazdı.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (05.01.17 00:24:02)
Evettt mobilim editleyemedim made in sicily çok güzel ve acayip ucuz bir yer,gotik mahallesindeydi.

  • archery  (05.01.17 00:35:45)
haha ikimiz de o avuç içi kadar mekanı bildiğimize göre baya iyi yermiş siciliy :)
bir de hamburger zinciri var bacoa diye, o da çok başarılıydı.

barri gotik ve el born'da girmediğin sokak kalmasın. yürüyerek gez mutlaka o civarları. her kafede otur bir şeyler iç. çok güzel yerler çıkıyor karşına.

bir diğer favorim park güell. bütün bir aya yetecek kadar huzur depolayabilirsin orada. sonra şokolat diye bir içecek var. adını doğru yazamamış olabilirim. sarı bir şişede çikolatalı süt. süt diyorum ama normal değil bi acayip güzel :)

çok fazla metro bileti alma bence. günde en fazla bi yere gider gelirsin metroyla, kaldığın yer merkeziyse onu bile yapmazsın hatta. gerçi şimdi havalar soğuk, belki yürünmez o kadar. neyse yani sonuç olarak istanbul gibi e-5, tem, köprüler, marmaray falan geçmiyor şehrin içinden, her yere kolaylıkla yürüyebiliyorsun :)

gaudi evleri beni pek sarmadı ama çok beğenenler var. stadyuma gitmedim ilgimi çekmedi. alışverişi seviyorsan iyi bir alışveriş caddeleri var adını bilmiyorum ama pek çok markanın mağazası bulunuyor. müzeler falan var, onlara ilgi alanına göre gidersin. yiyecek formunda olan her şeyi bayılarak yiyen bir insan olarak paella ve tapas da denedim ama denemesem de bir şey kaybetmezmişim.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (05.01.17 01:16:19)
deniz ürünleri seviyorsan la paradeta'ya git. sözlükte benim de yazdığım bir yazısı olacaktı güncellersin böylece. bacoa'da hamburger için güzel mekan ama la paradeta'ya gitmeden önce git ki hayal kırıklığın az olsun.
bir de la rambla üzerinde -ki buraya kesin gideceksin istiklal caddesini andıran mekandır kendisi- pazar var. oraya kesinlikle git. içinde yiyecek vs. de satılıyor. yerel tatları denemek adına güzel bir başlangıç.

  • ozdek  (05.01.17 08:50:29 ~ 08:53:24)
monserrat güzel, game of thrones seviyorsan girona var yine trenle gideceğin. katedrali falan görüyorsun =).

biletler için de zone 1 t10 biletler var. 10luk biniş 10 euro. gün sınırı yok. onlardan alacaksın. turistik biletler para tuzağı.

hamburger seviyorsan bacoa ve big al's güzel tavsiye ederim. tlaxcal'ın tacosu güzel.

turistik yerleri yazmışlar genelde. gaudi'nin eserleri (park güell, sagrada familia vb) hep randevu usulü oluyor. internetten bilet alırsan beklemeden girersin.
  • argent dawn  (05.01.17 09:12:50)
düzenleyemedim cevabımı. alacağın bilet bu:
staybarcelonaapartments.com

kırmızı bilet otomatlarından alacaksın bazıları kredi kartı bile kabul ediyor. havaalanında bu bilet yok. havaalanı yakınında bi tren istasyonu var onda geçiyor ama. terminal 1'e geçmen gerekiyor sanırım shuttle ile.
  • argent dawn  (05.01.17 09:27:21)