[]

Bu cümle doğru mu?

"Implied in this definition are there fundamental parts:" Sonra da açıklamış. Burada da devrik yapabiliyor muyduk? Niye yapabiliyoruz devrik?
 
Yanlis gibi duruyor. "there" degil de "the" veya "these" mi acaba? Devriklik mumkun ama sorun o degil.


  • common of demons  (03.01.17 01:04:14) 
yapılır. If there are anlamına gelir.

cümlenin başındaki "were I you, I would..." gibi.
  • bohr atom modeli  (03.01.17 02:41:11 ~ 02:42:07) 
common of demons'un dedigi gibi. su anda cumlenin bir anlami yok. there yanlis orada yani, the olur, these olur hatta three bile olur ama there olmaz.


  • robokot  (03.01.17 11:21:47) 
cümleyi tersten yazmış, genellikle akademik makalelerde görülür. Cümlenin düz şekli:

"There are fundamental parts implied in this definition."
  • jix  (03.01.17 11:34:24) 
Inversion biliyorum da bu tarz kullanımı daha önce görmemiştim. Kaynak olan var mı acaba elinde? On the table vs. gibi yer belirtirken kullanabiliyoruz, negatif anlamlılarda kulllanabiliyoruz ve if'li cümlelerin devriğinde kullanabiliyoruz ama bu kullanım için kaynak lazım bana. Birkaç gramer kitabına baktım ama sadece üstteki bahsettiğim kullanımları anlatıyor.

Yani fiil başta varken görmedim hiç. Sadece yer belirtirken fiilsiz kullanılıyor diye biliyorum on the table anlamında.
  • kulagina kupe olsun  (03.01.17 12:00:23 ~ 12:04:08) 
Function of Inversion
Like all literary devices, the main function of inversion in prose or poetry is to help the writers achieve stylistic effects like laying an emphasis on "a particular point" or changing the focus of the readers from a particular point. In poetry, inversions are regularly used to create rhythm, meter or rhyming scheme in the lines.

  • jix  (03.01.17 12:23:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.