Azgın erkek kedi & yavru dişi kedi

11 aylık erkek british kedimiz evde çok sakindi sürekli uyuyordu . Yanına bir arkadaş aldık 3 aylık bir dişi . Dün yavru kedimiz eve geldi fakat erkek kedimiz sürekli dişinin peşinde . Aynı odada tutamıyorum su anda . Veterinere götürdüm dişi kızgınlık dönemine gelmeden iğne yaparız dedi dr erken gebelik oluşmasın diye . Hiç böyle bir olayla karşılaşan var mı aranızda ? Kısırlaştırmak kesinlikle istemiyorum baska bir önerisi olan var mı acaba ?

3 aylık minnacık bi yavruya bu şekilde yaklaşacağını hiç düşünmemiştim :(

Şöyle söyleyeyim, tecavüz bile eder. Aylarca farklı odalarda da tutamayacağına göre mecburen kısırlaştıracaksın.

  • buff  (03.01.17 00:13:59)
1 ay ayrı odalarda kalsa , 4 aylık olup güçlemse yine de dediğin gibi olur mu ? Çok üzüldüm şimdi

  • lilidance  (03.01.17 00:19:23)
buradaki mantik nedir anlamadim tam, disi kedi gecici olarak mi kalacak? eger oyleyse ayri odalarda tutacaksiniz bir sure. yok kaliciysa bunun sonu yok zaten, kedinin "bacimsin" deyip hallenmeyi birakacagini falan mi dusunuyorsunuz? kisirlasmazsa omur boyu bu guduleri olacak (ikisinin de). kisirlastirilmadan bakilan bir ev kedisi zaten iskence goruyordur yaziktir yani bu hayvan surekli aci cekiyor zaten. kisirlastirmayip napiyorsunuz yoksa surekli ciftlestiriyor musunuz birileriyle? cidden kafam almiyor mantigi. 11 ay zaten erkegin ergenliginin iyice basldigi zamanlardir ileriki aylarda ortaliga koku birakip gece gunduz bagirmaya baslayacak eger kisirlasmazsa.

  • robokot  (03.01.17 00:26:31 ~ 00:29:23)
Dişi kediler yapı olarak erkek kedilerden her durumda daha küçük olur. Yetişkin dişi kediyle bile erkek yeri geldiği zaman zorla çiftleşebiliyor. 4 aylık yavru henüz bebek sayılır bu birincisi. İkincisi, güçlendiğini varsayarak birlikte tutmaya başladınız ve gözetiminiz olmadığı bir zamanda erkek dişiyle zorla birlikte oldu, bunun riskini alabilir misiniz, vicdani yükünü taşıyabilir misiniz? Hiç denk gelmediğiniz için ne derece berbat bir durum olduğunu tahayyül edemediğinizi düşünüyorum. O sebeple insan olduklarını varsayarak düşünün: Genç bir adam bir bebeğe tecavüz ediyor, net olarak budur durum. Üçüncü olarak kısırlaştırmanın gerekliliğinden ve hayvan sağlığı açısından önemine giremeyeceğim, o konuya girince sinirlerime hakim olamıyorum çünkü. Şu linki buraya koyayım, bundan başlayarak devamın siz kendiniz araştırırsınız.
tr-tr.facebook.com

Çoğaltma sevdanızdan vazgeçip mutlaka kısırlaştırın. Etik olarak da doğrusu bu.
  • buff  (03.01.17 00:30:45)
yahu saldiri degil, yuruttugun mantigi anlamadim cunku "kisir olmayan erkek ve disi kedi beraber yasasin ama birbirlerine hallenmesinler" isteginin bir mantigi yok. mumkun degil. olmaz. tecrubeyle falan da alakali degil. caresi yok yani mantiksiz istedigin sey. ayni ortamda kendi yavrularina hallenen hayvanlarin senin evinde agabey bacı iliskisi kuracagini mi dusunuyorsun? bunun bir yolu oldugunu mu dusunuyorsun? anlamiyorum ki nedir.

ote yandan kisirlastirilmamis hayvanlari evde tutup iskence edildigini gorunce de insan bir tepki veriyor ister istemez. bu hayvanlari ozgur bir sekilde ciftlestirmeyeceksen onlara eziyet edeceksin anlamina geliyor bu. hangi hayvansever bunu gorup de susar? ote yandan bu hayvanlari omurleri boyu ciftlestireceksen cikacak onlarca hatta yuzlerce yavruyu sahiplendirebilecek misin? yani neresinden tutsan elinde kaliyor.
  • robokot  (03.01.17 00:55:59 ~ 00:59:34)
O zaman böyle minik, sevimli, pati desenli bir bekaret kemeri yaptırın.

Zamanı gelince de doğan yavruları eşe dosta ücretsiz sahiplendirirsiniz.
  • buff  (03.01.17 00:58:56)
Siz hakkaten acayipsiniz . Zaten yası geldiğinde isteyerek ve sınırsızca sevişsinler istiyorum ve yanına bile bile eş aldım . İstedikleri kadar yavru da yapsınlar bunu sormuyorum size .
6 aylık olana kadar baska odada dursun deseydiniz bile kafiydi .

  • lilidance  (03.01.17 01:05:43)
ok planin buysa ve senede 25-30 kedi sahiplendirebileceksen (sokakta halihazirda sahipsiz olan o kadar kedi yerine), disi kedinin hayati boyu surekli hamile olmasi sebepli saglik sorunlarinin vebalini alabileceksen disi kedin cinsel olgunluga erisene kadar gecici olarak ayri tutmaktan baska caresi yok. tecavuz bir kenara fiziksel bir zarar verebilir erkek kedin, malesef bunun kacari yok. bugun kotu anilari olursa birbirlerinden omur boyu nefret de edebilirler (arkadasimin evindeki iki yetiskin kedi, biri erkek biri disi, son 10 senelerini kavgayla geciriyorlar o yuzden ayni odada olmalari yasak aninda kavga cikiyor cok buyuk). O yuzden kapi altlarindan birbirlerinin kokularina alissinlar. zamani gelince de yaklasirlar. tabii anlasacaklari malesef garanti degil, hic bir zaman olmuyor biraz sans isi.

  • robokot  (03.01.17 01:09:42 ~ 01:45:30)
keşke önüne gelen hayvan sahiplenmese... senin hayvan bakamayacağın verdiğin tepkilerden belli. ''bu'' soruya verilen gayet düzgün, seviyeli ve son derece açıklayıcı (bilale anlatır gibi) cevaplara verilen tepkilere bak. gece gece sinir oldum. neredeyse yetişkin erkek kedinin yanına daha bebek dişi kedi koyup :((( ne oldu ki anlamadım diyor. gayet güzel tane tane anlatan adamlara da gider yapıyor.
neredeyse yetişkin sağlıklı erkek kedi ve daha bebek dişi kedi aynı evde kalamaz... 1 ay ayrı oda falan da kurtarmaz. bu kafa yapınla belli ki küçük dişi kediye hayatı cehennem edeceksin.

  • itachi uchiha  (03.01.17 01:35:33)
hapı ve iğnesi var dişi çok küçükmüş ama vet e sormak daha iyi olur. linç etmeye yer aranır oldu.

  • Big bada bum bum  (03.01.17 03:49:08)
ayrı odalarda tutmaktan başka çare yok gibi. çiftleşme dışında da kavga olabilir. hap iğne işe yaramayabilir.

  • cedex  (03.01.17 09:30:44)
iğne tecavüzü önlemez, sadee bebeği önler. Bir de iğnenin çok yapılmasını tavsiye etmiyorlar veterinerler. Üreme organlarında kanser yapıyor demişti bize.

Öte yandan erkek dişinin kokusunu almaya başladığında her yere kaçınılmaz olarak kokusunu bırakacak.
  • SiyamkedisiZorro  (03.01.17 09:48:38)
Cins kedisi olan ve kısırlaştırmayanlar bu işi ticarete dökenler. Yavruları 800-1000 lira arasına satıyorlar niye kısırlaştırsın tabi. Boşuna parmaklarınızı yormayın.

  • Lim5  (03.01.17 12:44:58)
2 kediyi 5000 TL'ye mi aldın? Aferin.

Çiftleştir (pardon sevişsinler), belki paranı çıkarırsın, üstüne de para kazanırsın. Hayvan sevgisi değil, ticaret resmen.

Ayrıca yetişkin bir erkek kedinin yanına dişi yavru bir kedi alıp "bu şekilde yaklaşacağını hiç düşünmemiştim:(" demek de beslediğin hayvanlar hakkında ne kadar bilgi sahibi "olmadığını" gösteriyor. Araştırmaya bile tenezzül etmemişsin öncesinde.
O yavru kedi keşke senin yerine kendisi koruyacak olan annesinin yanında olsaydı. Yazık.
  • peggy  (03.01.17 13:31:23)
uzun suredir kedi, kopek besliyorum diyorsunuz; buyuk, kisirlastirilmamis bir kedi ile karsi cinsten yavru bir kedinin ayni evde kalmamasi gerektigini gozlemlemis olmaniz gerekirdi. Hem buyuk kediye eziyet olur bu durum hem kucuk kediye. Ayri odalarda olmasi da bir ise yaramaz ki; kokusunu duyuyor sonucta, orda oldugunu biliyor. Kucuk kedi icin durum daha kotu, bebek daha o. korkar, kacar. etkilenir yani. Yukarda da soylenmis; siz evde yokken buyuk kedinin kucuk kediyi oldurmesiyle bile sonuclanabilir bu durum.

Ayrica neden kisirlastirmak istemediginizi de anlamadim acikcasi. Eger dogasini bozuyorum vs diye dusunuyorsaniz bir de su acidan bakmak gerekiyor; surekli evde hamile dolasan bir kediniz olacak. Disi kedinin damizliktan farki kalmayacak. Hos olur mu sizce bu durum? Amacinizin para kazanmak oldugunu da dusunmedim ben.

Ha illa ben bu sekilde yasamalarini istiyorum diyorsaniz kucuk kediyi simdilik birine verin; buyuyunce geri alirsiniz ya da keske en basta benzer yaslarda olan bir kedi sahiplenseydiniz. Tabii isin vicdan kismina gelince bu cok hos bir yol degil bana kalirsa.

Bir de insanlara cok agresif yaklasmissiniz fakat cogu kisi yardim etmeye calismis. Boyle sinirden delirecek, hakaret edecek bir durum yok ortada. Kendinizi daha duzgun ifade edebilirdiniz bence.
  • fraise  (03.01.17 13:35:38 ~ 13:36:48)
Kısırlaştırmak haricinde uygulayacağınız her yol, kediler için bazen kısa bazen uzun vadede zararlı Ve acı verici olacak.

Burada kısırlaştır diyen insanlar emin olun en makul yöntemi öneriyorlar size.

Kediler sevişmez. Siz onları kısırlaştırarak, aç bir hayvanı doyurmuş Ve bir daha açlık hissetmemesini sağlamış olacaksınız. Üriner birçok hastalıktan korumuş Ve ömürlerini uzatmış olacaksınız üstelik.

En ve dahi tek makul yöntem, kısırlaştırmak.
  • mutlusismankedi2015  (03.01.17 21:19:18)