[]

sokak köpeklerine nasıl yardım edebiliriz?

kedi için kedi evi yapıp, gerektiğinde kutu ile veterinere götürebiliyoruz ancak soğukta titreyen köpeklere nasıl yardımcı olabiliriz? şu an hava çok soğuk olduğu için sürekli yerde titreyen hasta köpeklere denk geliyoruz ve gözleri kırmızıya dönmüş hapşuruyorlar. mamasına ilaç filan karıştırıp versek iyileşir mi ya da ne ilaç verebiliriz? soğuktan korunmaları için nasıl bir yardımda bulunabiliriz? üzerlerine kazak vs geçirsek ıslanıp tekrar üşüyecek, kulübe yapsak oraya girecek mi bilemedim. Ya da nasıl yapabiliriz kulübeyi? Düzenli köpeklere yardımcı olan arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacımız var, çok teşekkürler.

Not: Mama veriyoruz yemiyor, soğuktan titremesi ve üşümesine çare bulmamız lazım. Yoksa iyileşse de tekrar hastalanacak.


 
kuru mama yemeyebilir, ama şöyle bir şey hazırlarsanız kokusuna dayanamaz muhtemelen.
hem de içi ısınmış olur.

eksiduyu.ru

bunu bütün tavuk ya da dediğim gibi çorbalık tavuk haşlayarak verebilirsiniz.
aslında pişmiş tavuk kemiği yemeleri doğru değil, yani kemikleri ayıklayabilirseniz ayıklarsınız.
çorbalık tavukta zor da, bütün tavukta kemikleri ayırmak kolay zaten.

yine kediler için konuştuğumuz gibi immunex verebilirsiniz.
bir öğünde yarım, hatta bir kapsül.
yani günde bir kapsül alsın, ama iki öğün verecek olursanız iki öğüne de bölebilirsiniz mesela.

köpekler nedense kulübelere pek girmiyorlar, o konuda bir şey diyemiyorum.
ama dediğim şekilde sıcak yemeleri içlerini ısıtacaktır.
hem de düzenli beslendiklerinde, karınları doyunca zaten daha az üşüyorlar.

aslında tabii antibiyotik ya da vitamin dopingi için bir iğne falan vurulsa 2-3 gün, daha iyi olur.
onu yapacak tanıdık veterineriniz var mı ya da siz yapabilir misiniz bilemem tabii.

yine de immunex'i biraz düzenli vermeyi başarır ve iyi beslerseniz, tavuk suyu falan derken toparlanır.
  • blatta hiberna  (01.01.17 22:02:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.