[]

Hangi istatistiksel analiz yapılmalı ?

bir konuya ilişkin algılar 8 değişken açısından kadın erkek görüşlerine göre inceleniyor diyelim.

ikamet yeri(ev,yurt,apart,otel gibi) 8 değişken kadın erkek görüşü şeklinde.

hangi istatistiksel analizi yapmam gerekir ?

 
tam olarak hesaplanmak istenen sonuç ne? memnuniyet mi


  • masa penisi  (31.12.16 13:27:14) 
masa penisi + 1
Neyi hesaplamak istediğine bağlı olarak değişir. Yani, 'kadınlar erkeklerden daha çok yurtta kalıyor' gibi bir şey mi? Şimdilik duruma göre Anova ya da Manova imiş gibi görünüyor ama hipotezinin ne olduğuna göre değişir.

  • aychovsky  (31.12.16 13:33:42) 
önce elindeki verileri twoing algoritmasından geçirmeni tavsiye ederim sonra işin kolay olur.


  • masa penisi  (31.12.16 13:35:47) 
Bagimsiz orneklem T testi

ek: cinsiyeti bağımlı değişken yapıp araştırdığın her değişkenin ikamet yeri(ev,yurt,apart,otel gibi) aralarındaki anlamlılığa bakabilirsin demek istedim. örneklem sayın fazla olsun ama.
  • lucky strike  (31.12.16 13:37:01 ~ 13:40:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. VigLink ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.