[]

fingers crossed

türkçesi nedir arkadaşlar ya. inşallah mı, nefesler tutuldu mu, hadi ama olsun mu, tahtaya vur mu
 
Küs yapmak


  • iddaaci  (30.12.16 21:10:50) 
ay hadi işalla


  • playing star again  (30.12.16 21:12:49) 
It depends. Hadi bitirelim şu işi bile olur.


  • Kresto  (30.12.16 21:19:07) 
nefesler tutuldu bence daha yakın anlamda.


  • masa penisi  (30.12.16 21:38:46) 
masa penisi nin söylediği en yakını.

mesela bi sınava hazırlanmışsındır ya da uzun süredir beklediğin şey olmak üzeredir (konser vs gibi bir şey değil, sonucu olan ve senin ne olacağından emin olmadığın bir şey olmalı) tam o an fingers crossed derler
  • washe  (30.12.16 21:42:02) 
İnşallah anlamında ama dini bi anlamı yok tabi. Yani bir şeyin olmasını istemek dilemek gibi. Şans istenilen şeyden yana olsun gibi.


  • whysoweird  (30.12.16 22:10:59) 
çoğk nadir de olsa sarkastik anlam taşır, o yüzden cümlenin gelişine göre anlamı yapıştırmak daha makbul.


  • fade out lines  (31.12.16 00:22:30) 
genel olarak "inşallah olumlu olur" şeklinde bir bekleme anına işaret eder. tam türkçe karşılığı büyük ihtimalle "inşallah olur" şeklinde olur.


  • sen git ben geliyorum  (31.12.16 17:29:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. VigLink ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.