[]

Bir excel sorusu

merhaba. excelde soyle bi sey yapmak istiyorum, formulunu yazamadım.

ekteki ornek basitlestirdigim bir format. ben sari ile boyali tarih alanina ocak ayindan hangi tarihi girersem, "toplam" formulunun o gune kadar toplamasini istiyorum. ornekte ben "sum" formulu ile manuel topladim ama bunu cok buyuk bir dosyada kullanmam gerektigi icin tum dosyada bunu yapamam. daha aciklayici olmam gerekirse, 01-06-2017 yazdigimda 59/60, 01-05-2017 yazdigimda 45/50 gozukmesini istiyorum.

turkce-ingilizce farketmez, ingilizce kullaniyorum ama turkce yazsanız da cevirebilirim.
simdiden tesekkurler

 
Sumif / Etopla formülü işini görür. Çözemezsen özelden ulaş.


  • cakabo  (28.12.16 08:33:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.