Anahtar teslim ev yenileme

Koçtaş'ta "Anahtar teslim ev yenileme" dedikleri bi hizmet var.
mağazaya gittik bilgi almak için, sırayla sorduk;
mutfak hazır mutfağa uygun değil > olsun proje mutfak hizmetimiz var.
duvar kırılıp yenisi inşa edilecek > yaparız.
doğalgaz tesisatı yeniden yapılacak, dağıtım şirketince yetkili misiniz? > evet evet yapıyoruz.
hepsine evet dediler ve 60 lira tahsil ederek bizi arayacaklarını söylediler. Eğer işin sonunda anlaşırsak 60 lirayı iade edip geri kalan işleri tamamlayacaklarmış.
Ertesi gün arkadaş aradı, gelelim keşfe dedi. Memur gibi 17.30'a kadar çalıştığı için gidemedim ve anne babamı yönlendirdim eve mecburen. Keşifi yapmışlar ve cumartesi günü, yani üç gün sonra mağazaya davet edeceklerini söylemişler.
Cumartesi oldu ses seda yok, arayarak bilgi istedim. 1 hafta sonra ki cumartesi yani 10 gün opsiyon isteniyor. Proje mutfak hizmetleri yok, siz yaptırırsınız diyorlar. Ayrıca doğalgaz yetkili bayiliği yok, onun için ayrıca keşif gelecek farklı bir firmadan. Söylediklerinin farklı olduğunu belirterek telefonu kapattım. Sonra tekrar telefon ettiler, aslında doğalgaz keşfi 30 liraymış, onuda ücretsiz yaparak yardımcı olmak isterlermiş. Pazartesiye çekecekmiş.
Başta söyledikleri ile sonra söyledikleri çok farklı. Bu arada, 3 günde 2 ayrı yerden fiyat aldık bile!
Adamın son teklifini kabul edip etmeme kararını veremiyorum. Yani dışarıda ki ustaların bazısı 22bin, bazıları 28bin fiyat çıkardılar. Ben de Koçtaş daha kurumsaldır, daha dikkatli davranır, malzemelerinin kalitesi birlikte belirlenir, vs vs düşünüp gittim ama bilemedim.
Ne dersiniz?

Malzemeleri kendin al. Ustalarınıda kendin bul. İşin ne olduğunu bilmiyorum ama 22-28 bin aralığında fiyat aldıysan tahminimce max. (malzemeler dahil) 15000 civarında bitirirsin.
Ama, işin içinde "usta" olduğu için hayatının en çıldırtıcı anlarını yaşayacak, bir insan nasıl katil olur yaa? sorusunun cevabını bizzat tecrübe edeceksin.

  • poseidon1  (10.12.16 12:44:45 ~ 12:45:22)
koçtaş'ta yaptırdığın işi dışarda daha ucuza yaptırırsın.
armut.com a bak derim veya evinin etrafında sağdo solda firmalar var. internetten bulunduğun şehirdeki firmalara bak yada daha iyi fiyat alırsın.

  • sarlatan  (10.12.16 13:20:18)
ustaya da yaptırsan, koçtaş'a da bayağı şans işi bu tadilat olayları, Ankara ise gerçekten tavsiye edebileceğim usta ve ekibi var.

  • gezegen olan pluton  (10.12.16 14:17:30 ~ 14:17:51)
"Ben de Koçtaş daha kurumsaldır, daha dikkatli davranır, malzemelerinin kalitesi birlikte belirlenir, vs vs düşünüp gittim ama bilemedim."

bu her şeyi özetliyor. iş sonrası rezalet başlığı açmak istemiyorsan bulaşmayacaksın. çevreden o alanda isim yapmış ustaları bulup pazarlık yapıp malzemeyi de kendin araştırıp alıp yapacaksın.
  • mr.goodcat  (10.12.16 15:00:52)
Koçtaş'tan ofisini yaptırıp memnun kalan birini biliyorum ama başka da bir bilgim yok. Diğer arkadaşların da dediği gibi bu işlerde her türlü rezil olabilirsin kime yaptırısan yaptır çünkü ülkede düzgün usta yok.

  • chavezding  (10.12.16 15:43:31)
Rezalet başlıklarına sinir oluyorum bu yüzden duyuruya yazdım ki iyi ki yazmışım.
Koçtaş'ta ki eleman bugün bir mail gönderdi. 26bin lira işçilik faturası çıkarmış. 11bin lira da malzemelere. toplam 37bin lira. Piyasa fiyatını çok üzerinde. Anlaşma baştan yattı. Çok pahalı!
Yanıtlarınız için teşekkür ediyorum.
  • cliquot  (12.12.16 15:10:21 ~ 15:10:46)