mahalleyi sahiplenen köpekler

gündüz çok iyiler. hava kararınca çete oluyorlar direkt. eve ulaşabileceğim üç alternatif yol var bu gece zor girdim eve on onbeş dakika fazladan yürüdüm oraya gidiyorum havlayan üzerime gelen üç köpek, geri dönüyorum yolu uzatıyorum yine üç dört köpek, en son alternatifte saydım yedi tane köpek vardı. bi amca sopa aldı yerden de hırlaya hırlaya belli bi mesafede beklediler. geçen arabaya havlıyorlar falan anlıyorum da gündüz kuyruk sallayan köpekler gece niye ananı skerim der gibi saldırıyor.

belediye almıyor. napıcaz biz? hava da erken kararıyor, saldırmaz falan demeyin lütfen kalbinizi kırarım. garantisi nerden geliyor bu saldırmazlığın? otuz kiloluk dişleri mişleri olan bi şey üzerime geliyor. saldırmaz deseniz de geçemiyom zaten yanlarından.

yemek vereyim dedim bir ya da iki sene önce eskişehir'de ölen kız aklıma geldi o da çare değil.

ne yapıp bunları kaçırabiliriz mahalleden. tüm gece sesleri kesilmiyor zaten.

Aynı sorun burada var ve kış mevsimi geldiğinde için sanırım çoğaldılar.internetten köpek kovucu bi alet almıştım sadece kedi ve köpeklerin duyabileceği bir ses cikariyor. İşe yaradı en azından eve tirsarakta olsa girebiliyorum. Sanırım pili çabuk bitiyor dikkatli ol.

Barınaklara toplamaları gerekiyor ama ilgilenen yok,hava erken kararıyor ve öğrencilerde sıkıntı yaşıyor maalesef.
  • brnbrs  (05.12.16 23:10:08)
Sabahleyin onlarla kaynaş yemek ver kokuna alışsınlar.

Geceleyin korumacı içgüdüleri ile mahalleye yabancı sokmak istemiyor olabilirler
  • buiret  (05.12.16 23:18:45)
Köpekler sıkıntılı hayvanlar, sürü halindeyken hareketleri tahmin edilemez. Köpek kovan zımbırtılar %100 çözüm değil, sağırlar ya da aşırı gaza geliyorlar bazıları, işe yaramıyor. Rüzgar onlardan doğru esiyorsa koku teorisi de çöküyor.
Yaban hayvanları için bi yöntem var,yüksek sesle türkü falan söylemek. Bu itler de birkaç bin yıl önce kurtlardan türediler nihayetinde. Yaban sayılırlar, bir ay kadar önce kamplı bisiklet turunda çadıra köpekler saldırdı, içerde uyuyorduk, uyandık, sesler arttı, toprak eşeleyip çadıra falan fırlattılar, en son biri coştu atladı çadırdan çarpıp sekti, sabah yumurta ekmek falan attığımız hayvanlar hem de.. öyle bağırıp falan kovaladık, ses bol olsun diye telefonu hoparlöre alıp şarkı falan çaldık, sktirip gittiler. İşine yarar diye o playlisti yazıyorum
Comus-Drip drip
Stranglers-Nice n'sleazy (slow)
Supertramp-School
Black sabbath-War pigs
Nirvana-Frances farmer will have her revenge on seattle
Sakin-Laleler beyaz
ve kafa skme potansiyeli tartışılmaz bir başyapıt:
Xtc-All along the watchtower (cover)
At telefona falan, lazım olur. Türkü de iyi, baca baca barhana, oy yaylalar yaylalar, dün gece yar hanesinde ve kara köprü narlıktır iş görür, sesin hangisine giderse.
  • kargn  (06.12.16 01:54:39)
İstanbulun köpek çeteleri meşhurdur. Gece sokaklar onların. Gündüz sindikleri yerlerin gece kralları olurlar.

  • _goddard_  (06.12.16 02:14:17)