[]

para kazanmak

selamlar,

bir süre(1-2 yıl belki daha fazla) öğrenmek için vakit ayırdıktan sonra o alanda çalışıp(mümkünse freelance) para kazanabileceğim alanlar arıyorum. bulabilirsem daha sonra aralarından kendime göre seçim yapacağım.

benim aklıma yazılım geldi şu an. başka neler olabilir?

tikler sabaha.
teşekkürler.

 
aynen dostum yazılıma bulaş ben muhasebeci oldum. iktisat okudum bilgi işlemdeki 3 kuruşluk adamlar yata yata müthiş paralar kazanıyor.(bilgi işlem tazminatı diye bişe var, sanki fransızca biliyor ipne.)
yazılım şirketinde çalışan kuzenim var adam çılgın para kazanıyor. ufak ufak yazılımlardan da müthiş para kazanıyorlar. en kötü öğren bişeler, bilgisayar bilmek her yerde işine yarar. millet word excel kullanamıyor bu ülkede.

  • it could be wrong  (04.12.16 22:56:00) 
yeteneklerinizi bilmiyoruz ki...


  • e haliyle  (04.12.16 22:57:22) 
1-2 yıl öğrendikten sonra mı diyorsunuz?

Çok basit. Gerçekten çok basit. Eğer emek veririm diyorsanız muazzam bir önerim var. Eğer para durumunuz çok kötü değilse ve kötüyse yarı zamanlı bir işe girip dil kursuna gidiniz. Eğer maddi durumunuz iyiyse bir dil kursuna gidiniz. Japonca, korece, rusça, arapça. Bunlardan birini 9 ay içinde öğrenip 3 ay pratik yapmak için o ülkeye gidin.

Diğer sene 2. dili öğrenin. Fransızca, Almanca, Çince gibi kült dillerden birisi olabilir. Aynı şekilde 9 ay çalışıp öğrenip 3 ay pratik için o ülkeye gidin.

ingilizce
japonca
fransızca
türkçe

bu halinizle değil freelance, freedom olursunuz. ufkunuz genişler. o dilde kitap okumaya başlarsanız tutabilene aşk olsun. ama dil öğrenmeye ciddi emek vermeniz lazım ki upper bile kesmemesi lazım.

eyyorlamam bu kadar.
  • illegal yazar  (04.12.16 23:23:58) 
yazilim mantikli ama ben bu isin yetenek gerektirdigini dusunuyorum. kendinizde bunu goruyorsaniz dalin. ayni zamanda ingilizce de edinmeniz sart.

dunya gundemini takip etmelisiniz. sektorel olarak.

ozellikle mobile yonlenmenizi tavsiye ederim. uygulama marketlerine bakiyorum. yok yok!

fotografciyim, eskiden yuzlerce dolar verdigimiz isigi olcen bir cihaz var (pozometre/flash metre diye anilir) bi bakiyorum uygulamasini yapmislar.

bu anlamda ilgi alaniniza giren seylerin uygulamasini yapabilirsiniz. cevrenizden oneriler alabilirsiniz.
  • enaz3kedi  (04.12.16 23:58:59) 
Eğer web/grafik tasarıma (yaratıcılık anlamında) yatkınlığınız varsa freelance için yazılımdan daha avantajlı olacağını düşünüyorum.


  • mikro patlama  (05.12.16 00:51:40) 
kurgu - montaj. hatta vfx. hatta 3d modelleme (bunda çok gibi para var).


  • klassno  (05.12.16 02:31:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.