Phuket e giden birisine ihtiyacım var.

Nereden otel bakmamı önerirsiniz?
birkaç sahil var şehir merkezi var kafam karıştı biraz, havalimanı ulaşımı vs hakkında da yardım isteyeceğim. Nereden nasıl ulaşılır?
Orada ne aktiviteler var?

Patong a yakin otellere bakabilirsiniz.nina s house diye bir yerde kalmistik patonga yurume mesafesinde idi.pukete biz otobusle gitmiştik patonga da tuktuk denen taksilerle.pazarlik da yaparsaniz pahali değil.

  • bugunolmadiamayarinkesinolacak  (04.12.16 11:35:56)
Biz Patong'da kalmıştık. Hatta "Inn Patong" isimli motelde kaldık. Gayet uygun fiyatlıydı, çalışanlar da güler yüzlüydü. Havaalanından shuttle'lar var, doldurup doldurup götürüyorlar merkeze. Taksi de var ama tuzlu oluyor. Havaalanından çıkışta zaten görürsünüz "kişi başı şu kadar buraya giden shuttle" şeklinde masalar var, oradan bilet alıp minibüse biniyorsunuz. Havaalanından Patong'a gidiş 1 saat veya daha fazla sürüyordu yanlış hatırlamıyorsam. Arada mola verip turizm ofisi gibi bir yere uğruyorsunuz, orada size tur satmaya çalışıyorlar ve klasik olarak "fiyat süper, Patong'da falan bu fiyatları bulamazsınız" diyecekler, inanmayın. Patong'da turun çeşit ve fiyat olarak kralını bulacaksınız.

Şehir merkezindeki moteller (örneğin yukarıda bahsettiğim Inn Patong) sahile yürüme mesafesinde. Özellikle de bir caddeye (adını getiremedim şimdi) yakın oluyor, ki zaten sahil ve o caddede çok sık takılacaksınız. Bunun haricinde turlardan bahsettim, şimdiden hangi tura katılmak istediğinizi düşünün (James Bond adası falan var, bence tırt ama belki ilginizi çekebilir).

Motellerin haricinde daha kıvamlı büyük oteller booking.com rezervasyonu olmayanları pek sallamıyorlar (veya bizim ilk denediğimiz 3-4 otel öyle denk geldi). Damak zevkinize uygun mu değil mi bilmiyorum ama uygun değilse sabah kahvaltısı gibi bir ekstra için fazla para ödemeyin. Bizim kaldığımız yerde ücrete dahil kahvaltı yoktu, iyi ki de yokmuş zira yiyemezdik.

Wine-Connection diye bir yer var, biftekleri nefis.

Tuktuk'larla şehiriçi ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Pazarlıksız hiçbir şey almayın.

Gitmişken Thai masajını da mutlaka yaptırın (tüm vücut).
  • gonion  (04.12.16 12:25:05)
daha 2 gün önce arkadsaşımla konuştuk.phuket güzel ama çok kalmaya gerek yok. biz salak gibihep orda kaldık ama peepee mi ne varmış orası çok güzelmiş. giden olursa öyle diyorum artık dedi.

  • yoggi  (04.12.16 13:03:39)
verdiğiniz güzel bilgiler için çok teşekkür ediyorum.
Kafamızda bir tur planı var şehirler bazında, 3 gün ayırdık phuket'e sanırım yeterli olacaktır.

dediğiniz otellere bakacağım çok teşekkürler.
  • basond  (04.12.16 17:37:20)