[]

Ne yapmalıyım?

22 yaşındayım. 4 yıl önce birini sevdim. Ama ne sevmek. İlk gordugumden andan beni bir bank in üstünde terk ettiği ana dek heyecanı hep hissettim.

Uzak mesafe ilişkisi. 3 ay yazin beraberdik. 15 tatilde beraberdik. Bir de 2 ayda bir 2-3 gün görüsuyorduk.

Bu sene staja baslayacakti. İkimizin de ailelerimizin kaldığı şehir olan Ankara da yapacakti stajını. Ben de Afyonda öğrenciyim. Her hafta sonu yanına gidecektim. Yani gerçekten mutlu olabileceğimiz zamanlardi aslinda. Hep yüzük lafi ederdi. Ona yüzük aldığım gün bana şöyle söyledi.

Sana karşı heyecanım kalmadı, seni hic sevmedim. Hep severim sandim çünkü dort dortluk birisin. Ama sevemedim. Daha ciddi olmadan bitsin.

Orada bitti işte. 3 ay oluyor. Ben 3 aydir doğru düzgün uyuyamiyorum. Geceler geçmiyor. Gündüz ölü gibiyim. Ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Her an aklımda. Gitmiyor. Daha önce yasamadigim için bilmiyordum böyle bir aci yasayacagimi..
Sizce ne yapmalıyım? Sağolun şimdiden.

 
spora başla


 • superb  (25.11.16 08:15:00) 
Sizi anlıyorum, hemen hemen hepimizin başına gelen bir durum. Bazılarımız ağır bazılarımız da hafif atlatıyor. Yapman gereken şey, çok üzgünüm, bırakmak. Yani iletişiminizi kesmediğiniz sürece her yeni konuşma size daha zarar verecek ve daha da kötüsü karşı tarafı daha da itecek sizden. Uzak durmanız karşı tarafın da aklının bir şekilde size kaymasına neden olabilir.ve bir şansınız olabilir. Umarım her şey daha fazla üzülmenize neden olmayacak şekilde gerçekleşir.


 • gkct  (25.11.16 08:58:00) 
Daha 22 yaşındasın, erkeklerin yavaş yavaş kendini farketmeye başladığı yaşlar buralar. Niye böyle oldu niye böyle kazık attı diye kendini yeme bence olan olmuş, dengesiz ve sahtekarın birinden kurtulmuşsun. Şuan acı geliyor ama zamanla acısı geçince sen de böyle düşünmeye başlayacaksın.
Yüzüğü de yanında tutma bence kuyumcuya geri ver. Eski sevgilim bana aldığı yüzüğü sürekli elinde yanında gezdirdiğini söyleyip duygu sömürüsü yapmaya çalışıyordu. Bakıp bakıp hayaller kuruyordu. Sen bu hataya düşme.

 • megalomaniac  (25.11.16 09:05:38) 
Unutmaya çalışıcan. Herkesin yöntemi farklıdır, sen de kendininkini bulmaya çalış.


 • manuel mandalina  (25.11.16 09:24:08) 
manuel mandalina +1

Ben kendimi alkole gezmeye verdim o veriş... Karakter oldu hala geziyorum ama o köprü altından çok sular geçiyor. Şimdi biraz daha yaşa hüznünü, zamanla geçecek, sonra kalbin bir başkası için de güzel şeyler hissedecek.

Kendini zorlama, akışına bırak, geçiyor.
 • lcha  (25.11.16 10:04:39) 
Bundan yaklaşık 1 buçuk sene once ciddi sekilde ayrılmıştık. Yine kendisi istemisti. Sonra ağlayarak sensiz yapamıyorum kac gündür agliyorum seni seviyorum diye yanıma gelmisti devam etmistik..

Her yerden sildim, fotoğraflari yaktım vs. Ama 3 ay 8 gun oluyor. Acisi her gece ayni..

Bir sekilde atlatacagiz ama bir sevmek bin defa ölmekse öle öle bitecek işte.

Sigaraya başladım bu arada. Alkole bulasmadim ama. Yine de ne olursa olsun ne yaparsam yapayım acaba çıkıp gelir mi yine diye dusunuyorum.

Onun icin katlandığım onca şeyin bir hic olması cok kötü. Her seyim olmuştu, her seyimle gitti.
 • thatisthedoctor  (25.11.16 10:53:28) 
manuel mandalina +1

ama sigara ne ya. alkole baslasaydin bari. sigara hem unutturmaz hem kendine zarar.
sigarayi birak. alkole basla. ayrica spora basla.
 • bim tribi  (26.11.16 08:29:15) 
herkesin söylediğini, senin yeter artık söylemeyin anladık dediğin şeyi ben de söyleyeyim "zaman tek ilaç, zamanla geçecek"

dostum sana üzülüyorum ama unutup gideceksin, geride kalacak. şunu kabul et artık o senin değil, yabancı sana, dışarıdaki insan gibi, canın acısın, acıyacak, kabullenmeye bak bir an önce.
 • Apocalypse  (26.11.16 08:44:16) 
öncelikle sana geri dönecek eğer senin dört dörtlük olduğunu düşünüyorsa. döndüğü gün götüne vuracağın tekmenin hayali için bile yaşanır bence. ikinci olarak da hepimiz senin şu an olduğun yerde bulunduk. ne aşk acıları yaşıyor insanlar. geçecek. zamanla bitecek. kendini bir şeye ver: spor, hobi, dersler, dil... ne olursa.


 • sen git ben geliyorum  (26.11.16 21:06:45) 
3 ay 11 gün oldu. Diyorum 3 ay geçtiyse 3 yil da geçer. Ama duyuyorum ömür boyunca bir pişmanlıkla yasayanlarin varlığını, şahit oluyorum.

Ben de onlardan biri olacagim diye korkuyorum. 4 sene beni sevdigini soylemesi sarilmalari gülümsemeleri hepsi yalandi. Simdi hangi gerçeğe sahiden inanabilirim? Hangi gülümsemeye?

Tıp okuyorum 4. Siniftayim. C evlilik düşündüğüm kisiydi o, seneye nisan sonraki sene düğün derken böyle oldu..

Napalim yapacak bir sey yok. Kitap falan okuyorum dersler yoğun zaten. Ama gece olup da yataga girdiğim an hicbir sey degismemis oluyor.
 • thatisthedoctor  (27.11.16 23:39:34) 
öyle bir an gelecek ki ileride kızın adını bile zor hatırlayacaksın, her ne kadar sana şu an imkansız gibi geliyor olsa da.
Hayat işte böyle bir şey, sen bile atlatacaksın. :)

 • Coolius  (30.11.16 16:03:06) 
sizi sevmeyen insanları nasıl sevmeyi başarıyorsunuz ya? cidden anlayamıyorum ben bunu. beni sevmeyen birinin asla peşinden koşmam lan ben.


 • nothing in my way  (30.11.16 16:05:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.