duyurucuların cep telefonu marka ve modelleri

bu aralar telefon almayı düşünen çok romalı gördüm ve onlardan biriyim. hepimiz kullandığımız telefonları ve memnun olup olmadığımızı yazsak ve hatta şöyle memnunum, böyle iyi, şu kadar yıldır kullanıyorum diye de detay versek süper olur. bu aralar telefon ihtiyacı olanlar için güzel bir rehber olabilir.
ben başlayayım.
iphone 5
2 yıldır kullanıyorum
şarj konusu canımı sıkıyor 2.5 saate düştü ekran süresi ve biraz küçük gelmeye başladı.
not: tikler şelale.

15 yıldır kullanıyorum tık demedi. ekran biraz küçük bi de bazı uygulamalarda kasıyor.

  • cekilmis gayfe  (09.11.16 23:03:37)
lg g3 kullanıyorum (32 gb-3 gb ram sürümü).
telefonu çok kullanıyorum, her türlü uygulama yüklüyorum. hiç kasmadı bugüne dek.

ama aşırı ısınıyor ve maalesef kasasında çatlamalar meydana geliyor. ekranın sol üst köşesinde de sararma oldu. bu saydıklarım maalesef, bu telefonda en çok şikayet edilen sorunlar zaten.
  • m e b  (09.11.16 23:05:05)
sony xperia C4 kullanıyorum. 1,5 yıl oldu.
Sarjı biraz az gidiyor, kamerası da eh iştelik.
bunun dışında, görüntü kalitesidir felan genel anlamda memnunum.
ama/fakat/lakin fazla büyük gelmeye başladı.
  • pangea  (09.11.16 23:05:08)
iphone 5

4 yıldır kullanıyorum sanırım.

şarjı 2.5 saatte bitmiyor ama eskiden şarj aleti taşımazdım, şimdi taşıyorum. gün içinde akşama doğru yetmiyor.

ekran küçük+1
  • shotgunwoman  (09.11.16 23:05:29)
galaxy note 2+eclipseV9 kullanıyorum. efsane telefon. hastasıyım.

  • moody90  (09.11.16 23:43:59)
Nexus 5x 32 gb kullanıyorum, daha bir ay oldu ama cidden efsane bir telefon. Şarjı bir günü rahat çıkarıyor, çıkaramadığı yerde hızlı şarjla yarım saatte bi yarım günlük daha şarj oluyor kerata.

Tek dezavantajı USB Type C kablo ve onu destekleyen adaptör henüz yurtdışında bile doğru dürüst yaygın değil. Orijinaliyle idare ediyorum şimdilik.
  • an engineer  (09.11.16 23:53:35)
iPhone 6s var bende. Çok memnunum. Memnun olmadığım hususlar şunlar: Kamerayı açınca dinlediğim müziğin çat diye kesilmesi, mobil datayı açıp kapamak için kısa yol olmaması (varsa da ben bilmiyorum), ekranının bazen biraz geç algılaması (bundan önceki samsung telefonumun ekranı çok hassastı, hafifçe dokunsam da hemen algılardı. iPhone'da bilhassa ekranın köşeleri pek hızlı algılamıyor. Bunu yalnızca benim yaşadığım bir problem sanıyordum ama pek çok kişide olduğunu öğrendim) ayrıca klavyedeki otomatik tamamlama çok yetersiz. Ön kameranın performansından da çok memnun değilim.

Gördüğün üzere geneli eften püften problemler. Şarjından ve performansından çok memnunum. Ekran boyutu benim için ideal, avcuma cuk oturuyor. Tek elle kullanabiliyorum, ki bu benim bir telefonda en önem verdiğim şeylerden biridir, tepsi gibi devasa telefonları sevmiyorum. Kullanırken hiç ısınmıyor, önceki samsung telefonum elimde ateş topu gibi olurdu eskiden, patlayacak diye korkardım. Bu telefonun ses çıkışı da muazzam. Güzel bir kulaklık ile desteklendiğinde eargasm yaşatıyor. Hah, bir de çok hızlı. Takılma, donma vs. olmuyor.

Edit: Söylemeyi unutmuşum, yaklaşık 10-11 aydır kullanıyorum.
  • köstebek kurabiye  (10.11.16 00:07:41 ~ 02:24:51)
moto g. arama yapabiliyorum, mesaj atabiliyorum, internete giriyor. efsane bir telefon değil ama her işe yarıyor ve saf android olduğu için akıcı.

  • Apocalypse  (10.11.16 02:19:52)
6s plus kullaniyorum sarj sorunu yok su anda 1 gun rahat gidiyor. Kullanimi kolay ve islerimi cok rahat hallediyorum kasmadan benim icin onemli olan islerimi halledebilmem.

  • England  (10.11.16 10:31:59)
2 senedir lg g3. batarya kaynaklı sıkıntılar yaşattı birkaç kere, onun dışında iyi.

  • zgrydn  (10.11.16 11:04:36)
iPhone 7. Şarj sorunu yok. Çok memnunum. Daha önce iPhone 6 kullanıyordum ondan da çok memnundum ve şarj sorunu hiç yaşamadım.

  • bedbed  (10.11.16 11:07:30)
samsung note 3 (2,5 sene)
çok memnunum
android son sürüme yükseltmedim, yavaşlatıyor dediler
bataryası eskimişti, değiştirdim, sorun yok.
  • dafuq  (10.11.16 11:14:36)
nexus 4. 3 yıldır kullanıyorum, pili ölmeye başlamıştı değiştirdim. ekranı kırıldı değiştirdim. cm13 kurulu, bazen yavaşlıyor kapatıp açmak gerekiyor ama hala iş görüyor.

  • inheritance  (10.11.16 14:27:10)