[]

yazar-kitap önerisi bonus sorulu

iyi pazarlar,
aslı erdoğan
stefan zweig
alain de botton
katharine burdekin ile bezeli kitap sepetime önerilerinizi bekliyorum. ek olarak birkaç yeni yazar ile de tanışmak istiyorum. direkt kitap da önerebilirsiniz.

birde bonus soru kurt vonnegut ve ursula le guin okumaya hangi kitaplar ile başlayayım?

 
meltem gürle'nin kırmızı kazak diye kitabı çıktı, daha çok edebiyat üzerine yazdığı denemeleri toparlamış anladığım kadarıyla, bu yüzden ufuk açıcı olabilir.

www.idefix.com
  • freebird5406_2  (23.10.16 14:14:58) 
Daha önce okumadıysanız Hasan Ali Toptaş'la tanışın, Kuşlar Yasına Gider romanı çıktı yeni. Gölgesizler'i de okunmalı.

Vonnegut'a ben Şampiyonların Kahvaltısı'yla başladım, iyiydi öyle, sonra zaten devamı geldi. Ursula'ya da yanılmıyorsam Karanlığın Sol Eli'yle başlamıştım, İthaki'den de Sürgün Gezegeni çıktı yakın zamanda, o da olur.
  • kobuzchu kiz  (23.10.16 14:21:42) 
ithakinin çevirileri çoğu zaman berbat oluyor bunda nasıl?


  • keskulpesent  (23.10.16 14:25:27) 
4 hane 1 teslim - Eyüp Aygün Tayşir


  • lorne malvo  (23.10.16 14:26:21) 
İthaki bazen dağıtabiliyor çeviri konusunda ama bilim kurgu klasikleri çok özenli gitti şimdiye kadar. Sürgün Gezegeni'ni daha almadım, yorum yapamıyorum. :)


  • kobuzchu kiz  (23.10.16 14:29:37) 
16 Ocak Gecesi-Ayn Rand

Kısa, kolay okunur, ilgi çekici ve anlamlı.
  • harvey  (23.10.16 14:33:02) 
ursula için başta kesinlikle mülksüzleri tavsiye ediyorum pişman olmazsınız


  • konar konmaz omer konur  (23.10.16 14:52:16) 
ursula için mülksüzler ve sonrasında yerdeniz serisi diyorum.

hasan ali toptaş + özellikle heba, uykuların doğusu, gölgesizler
ayfer tunç, bütün eserleri aslında ama nokta atışı için: bir deliler evinin yalan yanlış anlatılan kısa tarihi, dünya ağrısı, mağara arkadaşları
sevgi soysal, tante rosa
  • mutlusismankedi2015  (23.10.16 19:56:58) 
Vonnegut için kedi beşiği diyorum ben de


  • man of constant sorrow  (23.10.16 23:57:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.