Motosiklet Önerisi

Selamlar,

Karşınızda kafası feci karışmış biri var. Haftada 3 gün Beyoğlu-Hisarüstü gidebileceğim, haftada 1 gün de silivri vs gidebileceğim bir motor arıyorum. Scooter mı alayım commuter mi onu bile bilmiyorum. Bütçem taş çatlasın 5500, son yani.

Kafamdakiler;

SYM Fiddle
Honda CB 125 Ace
Honda CB 125 E
İkinci el YBR 125
İkinci el SYM Joyride 200

Ne önerirsiniz? Gönül isterdi ki PCX ya da XMAX alabileyim ama :(

tecrüben varsa commuter al, scooter yol yaparken sıkar insanı yüksek cc değilse.

söylediklerin arasında temiz ybr 125 benim tercihim olurdu. yamahanın üstünlüğü tartışılmaz bana göre ama yedek parça, servis açısından düşünürsen honda daha mantıklı.

dilerim ilerde bi xmax sahibi olursun, bi racing tutkunu olsam da, bikaç kez binme fırsatım oldu çok keyif aldım.
  • jonestown  (14.10.16 15:08:52)
Piaggio X8 200 aldım, çok yakması dışında memnunum. Sıfır mı istiyorsun, ikinci el mi?

Pcx de bakabilirsin.
  • yirmisantim  (14.10.16 15:09:21)
*iri bir tipsen fiddle ufak kalabilir.
*vitesli motor daha guvenli olur. kis geldi, yerler islak olacak. kucuk tekerlekler daha kolay kayar.
*sukuterin avantaji kaskini montunu selenin altina koyabilmen. ama hirsizlik cok, yaninda tasiman daha guvenli. gene de sukuter dersen kullandigin kask sele alti bagaja sigiyor mu denemende fayda var.
  • jimicik  (14.10.16 15:38:12)