[]

yurtdışına dolar göndermek

"türk parasının kıymetini koruma hakkında kanun" isimli kanunu okudum ama birden fazla kez değişmiş, 10bin euro üzeri veya 50 bin dolar üzeri için bildirim gerekir demiş. iyi de 10 bin euro 50 bin dolardan küçük, orasını anlamadım.

10 bin dolar göndermek istesek direkt gönderebiliyor muyuz? (mevcut tl'yi dolara çevirdikten sonra göndereceğim tabi, soru da oradan doğdu.)


 
500.000 dolara şahit olmuşluğum var hem de internet bankacılığından. direkt çıkıyor


  • pinman  (10.10.16 20:49:21) 
yurtdışına cıkarken yanınızda taşıyacağınız paranın bildirim sınırı var, banka üzeri göndermede sınır yok.


  • 507  (10.10.16 23:36:17 ~ 23:36:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.