[]

1 Yaşındaki Oğlumun Lab Test Değerleri

Merhabalar, 1 yaşında oğlum var. 1 yaş için rutin kan, idrar ve hormon'a bakıldı. Sonuçlar çıkmış, doktorumuzdan randevumuzu aldık fakat ben buradaki konuya hakim arkadaşların da fikirlerini almak istedim.

20 eylülde 1 yaşını doldurdu. Herhangi bir rahatsızlığı yok. Mama hiç yemedi, hep annesini emdi (hala emiyor) ve bir süredir de ek gıda yiyor, meyve çorba sebze yemekleri et vs.

boy 76, kilo 12.

Şimdiden teşekkürler.

i.hizliresim.com

 
not: doktor değilim.

bir miktar demir eksikliği var. büyük ihtimalle demir şurubu veya damlası verecek doktorunuz.
  • kibritsuyu  (03.10.16 15:56:45) 
ben de doktor değilim fakat bir şey dikkatimi çekti. akdeniz anemisi taşıyıcısıyım, benim test sonuçlarım da hep böyle çıkar. ailenizde akdeniz anemisi taşıyıcılığı öyküsü varsa doktora bildirin. her doktor uyanmıyor böyle şeylere. geçmiş olsun.


  • who cares wins  (03.10.16 20:20:32) 
ben de ekleme yapayım o halde. evlilik öncesi yapılan sağlık kontrollerinde akdeniz anemisi araştırılıyor ve taşıyıcı olanlara bilgi veriliyor. akdeniz anemisi iseniz bundan bilginizin olması lazım. size böyle bir bilgi verilmemişse yoktur.


  • kibritsuyu  (03.10.16 21:24:34) 
Dün görüştük hocayla. Dediğiniz gibi demir eksikliği için -zaten halihazırda kullandığımız- damlayı biraz artırdı.

@who cares wins, a. anemisi ni özellikle sordum, eşimin halası akdeniz anemisi çünkü. evlendiğimizde testler temiz çıkmıştı ama yine de sordum, öyle bir durum yok dedi hoca.


Teşekkürler tekrar.
  • battal gemalmaz  (05.10.16 11:56:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.