iki kişi arasındaki whatsapp görüşmesini üçüncü kişi nasıl görebilir?

öyle şey olmaz, uç uca şifreleme var bir kere, adam whatsapp'ta developer gibi şeylerle gelmeyin lütfen. bu olayın mümkün olmadığının en ateşli savunucularından biriyim. ancak böyle bir şey başıma geldi. bir arkadaşla olan konuşmamı eski kız arkadaşım komple görüntülemiş bir şekilde. bana o konuşmada kullandığım cümleleri söyleyip konuşmanın bir kısmını attı hatta. öbür elemanın konuşmayı göndermediğine çok eminim. nedir böyle bir şey yapabilmenin yolu? hiçbir şey aklıma gelmedi benim açıkçası. elektrik elektronik mezunu olmasına rağmen bu tarz teknik şeylerden de zerre anlamayan bir kızdır. bir yazılım geliştirip onu benim telefona gizliden kurup da konuşmalarımı izleme ihtimalini de görmüyorum o yüzden.

Whatsapp webten eşzamanlı okumustur belki.

  • veritaslibertas  (10.09.16 10:21:11)
bildiğim kadarıyla web uygulamasını açmak için telefondan ekrandaki barkodu okutmak gerekiyordu en son. konuşmanın iki tarafındaki kişiyi de görmedi okuyan kişi bu olayda aylardır. öyle bir şey mümkün gelmedi o yüzden bana.

  • jack of hearts  (10.09.16 10:25:31)
whatsappı yedekliyorsan girip yedekleri okumuştur?

  • sta  (10.09.16 10:28:42)
nereden, nasıl?

  • jack of hearts  (10.09.16 10:30:32)
ekrandaki barkodu okutmak için 10 saniye yeterli.

telefonda ayarlara bakarak whatsapp web'in açık olduğu bilgisayarlara bakabilir, logout ettirebilirsin.
  • kta  (10.09.16 10:32:19)
son girişi yapan ben gözüküyorum whatsapp web'e. tüm konuşmanın mail'ına geldiğini söylemişti. icloud'la ilgili bir şey daha olası o yüzden bence. yedekleme mail'ına kendi mail'ını yazıp yazmadığına baktım ama yazmamış. çok muhtemelen karşıda konuştuğum kişinin yanında birisi vardı ve telefonunu alıp konuşma yedeğini yolladı bizimkine gözle kaş arasında. başka bir şey benim de aklıma gelmiyor.

  • jack of hearts  (10.09.16 10:37:03)
Karşıdakine fazla güvenme. O yollamıştır.

İnsanın piçine kaldık.
  • anonymice  (10.09.16 11:10:51)
karşındaki kişi yollmıştır tabi kim yollayacak yahu. çok emin olma bence o işe

  • cekilmis gayfe  (10.09.16 11:44:26)
mail adresinin şifresini biliyodur yedeklerden okumuştur. ya da yedekleme için kendi mailini yazmıştır senin telefonuna ?

  • sen nasıl bir insansın  (10.09.16 11:45:14)
mail adresimin şifresi tahmin edilebilecek bir şey değil. bilse bile çift korumalı. şifreyi girdikten sonra sms onayı gerekiyor. ayrıca yedeklemeye de kendi mail'ını yazmamış. belki karşı tarafa yazmış olabilir, o konuda bir fikrim yok. konuştuğum kişiyle bir daha asla konuşmayacak derecede küsler şu an. o yüzden onun yollamış olma ihtimali de çok çok düşük.

  • jack of hearts  (10.09.16 11:50:13)
keylogger da olabilir, watsap web kullanıyorsan ve gördüğü konuşmayı bilgisayardan yaptıysan net keylogger.

hatta screen shot alabildikleri için önceden telefonda yaptığın konuşmaları açıp bilgisayarda okuduysan gene görebilir.
  • kimlanbu  (10.09.16 11:54:38)
bu dediğin mümkün ama telefondan konuştum gayet.

  • jack of hearts  (10.09.16 11:59:42)
bir arkadaşın 10 saniye telini alsa, whatsapp konuşmalarının yedeğini alabilir telefonundan. bi muhbir var ikinizin arasında.

  • ykyt  (10.09.16 12:24:09)
bir arkadaşımın daha başına gelmişti, evet icloud la alakalı bişeydi. iphone kullanmadığım için nasıl oluyor bilemiyorum da soracağım

  • olmaz  (10.09.16 12:36:03)
ben yalnızdım evde. karşı tarafı tam olarak bilmiyorum ama çok yüksek ihtimal o saatte yalnızdır.

  • jack of hearts  (10.09.16 13:01:48)