[]

Bu olaydaki suç unsuru nedir?

haber kısa ama yine de özet geçeyim.

haber sayesinde öğrendim ki sertifikalandırılmış 1 milyon dolarlık banknotlar varmış. ABD, 1988'de prestij amaçlı sınırlı sayıda üretmiş. 10 bin dolara filan alıcı buluyormuş. istanbulda birini yakalamışlar. bu banknotlardan bir tanesini satmaya çalışıyormuş. sertifikası da var. sertifika babasının adına. babasını da gözaltına almışlar. sorun nerede anlamadım?

www.sozcu.com.tr

 
Adblocker Kullandığınız için Sözcü’ye giriş yapamıyorsunuz. gidip hala su sitenin linkini paylasiyorsunuz, pes.


sebebi bu banknotun ticari olarak kullaniminin yasak olmasiymis.
  • fakyoras  (02.09.16 00:00:29) 
nasıl ticari olarak kullanımı? adam 1 milyon dolarlık banknotu verip de ev almaya çalışmıyor ki. bu bir koleksiyon ürünü. koleksiyon parçaları da gayet el değiştirilebilir, alınıp satılabilir. hele ki bunun gibi sertifikalıysa.


  • elestirman  (02.09.16 00:15:56) 
polis saçmalamış zaten serbest bırakmışlar son haber olarak.

tarihi eser antika falan diye düşündüler ihbarı veya sahte para.
adam bir milyon satıyor polis bey diye ihbar gelince.

suç falan yok burada.

sözcü'ye giremeyenler.

www.hurriyet.com.tr
  • pembe baytar  (02.09.16 00:17:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.