tekila sek yerine nasıl içilir? kokteyl, karışım vs.

evde nerdeyse 2 senelik açılmış tekila var. sek içilemiyor. tadı da ağır olduğundan öyle meyve suyuyla da karıştırılamıyor. ne yapsak da içip bitirsek? kokteyl veya özel bir tarif varsa dinliyorum..

Kanki ben çok iyi biliyorum ama anlatamam özel bir tarif var ama tekilanın yanımda olması lazım

  • niceguy  (25.08.16 22:50:18)
3 tekilaya 1 nar ekşisi + limon suyu(az) + portakal suyu = sunrise

  • kayan kayin  (25.08.16 22:51:21)
Tequila sunrise tarifinde ufak bir yanlışlık var. Düzelteyim,
6-7cl tekila, portakal suyu ila tamamlayıp, üzerine şişenin ağzını kapatıp çok hafifce damlamasına müsade ederken grenadine (nar şurubu) ekleyeceksiniz.

Tatlı sevmiyorsanız,
Üç dört dilim(yarım) limonu ezip, üzerine biraz tuz, tekila ekleyip sodayla tamamlayabilirsiniz.
Üşenirim derseniz limonu ezmek yerine taze limon suyu da olur.
  • naberabi  (26.08.16 00:02:29)
Yazım hataları var ama telefonda editleyemiyorum. Mazur görün

hadi yarasın.
  • naberabi  (26.08.16 00:03:39)
Shotgun içimi var meksika içimi dışında.

45 ml tekila 15 ml soda koyup şat bardağının üstüne elini kapatıp masaya vurup dikiyorsun.

Adı da iyi kapatamayınca aralardan fışkırması yüzünden shotgun.
  • Adramelekhh  (26.08.16 00:06:18)
Shot zaten 4-6 cl olmuyor mu? 40-60 ml yani.

  • Adramelekhh  (26.08.16 02:32:21)
Sangrita ile tavsiye ederim.

(bkz: #26014318)
  • cakabo  (26.08.16 09:41:11)
tekila matador tavsiye ederim

  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (26.08.16 11:32:13)
Margarita

Tekila
Portakal Likörü - Cointreau
Lime - Yeşil limondan yapılmış limon suyu
Buz
Tuz
  • silver apple  (26.08.16 13:47:59)