[]

harry potter sorusu

spoiler..................................................................................................................

öyle minik bir sonumuz var.
bellatrix'i esasında molly öldürüyor.

ancak film ya da oyunlarından birinde bellatrix'i neville öldürüyor. hangi oyun ya da film?

sahneyi çok net hatırlıyorum.
final sahnesi. voldemort ormandan ekibiyle geliyor. harry hagridin kucağında. neville şapka içinden gryffindor kılıcını çıkarıyor. o sırada voldemort avada kedavra yapıyor nevilee'e. neville kılıcı kaldırınca büyü kılıçtan yansıyor ve voldemort'un yanında duran bellatrix'e isabet ediyor.

 
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2


  • dissendium  (14.08.16 16:24:33) 
@dissendium alakası yok.
o finalde normal ilerleyiş var.
benim dediğim finalde neville bellatrix'i öldürüyor. söylediğiniz filmin finalinde ise molly, bellatrixi öldürüyor. bellatrix o sırada ginny'i öldürmek üzereyken elinden kurtarıyor.

ben farklı bir final gördüm. ama nerede olduğunu hatırlamıyorum. oyun olmalı. lego harry potter serisi ya da esas seri.
  • elestirman  (14.08.16 16:28:59 ~ 16:29:39) 
Kitapta dediğiniz gibi oluyordu sanırım, ama gördüm demeniz biraz garip. Belki birileri asıl filmden sahneler kesip birleştirmiştir.


  • dissendium  (14.08.16 16:34:11) 
filmden sahne kesip birleştiremezler bu şekilde. çünkü voldemortun büyü yapması ve bunun kılıca çarpması ve voldemortun yanında duran bellatrixe isabet etmesi belki kesip birleştirip bir şekilde yapılır, ama bellatrixin voldemortun yanında yere yığılması yapılamaz. çünkü filmden alınabilecek böyle bir sahne yok.
kesin oyunlardan birinde. bulunca koyarım video.

  • elestirman  (14.08.16 16:44:46) 
buldum
lego serisinde değil normal serideki finaldeymiş. ayrıca draco malfoy'un da kitaptaki gibi hakkı teslim edilmiş. filmde olmayan harry potter'a yardım sahnesi konulmuş.

09.43 dakikadan sonra. aşağıda.

youtu.be
  • elestirman  (14.08.16 16:49:28 ~ 16:51:16) 
filmde de kitapda da bellatrix'i molly öldürüyor, siz bahsettiğiniz sahneyi nerede izlediniz, kılıçtan büyü yansıması gibi bir olay yok, oyunda olabilir mi o sahne?


  • gezegen olan pluton  (14.08.16 16:51:38) 
Abi animasyon deseydin ya soruda. Ben de gerçek görüntü diye düşünüyorum. Ayrıca Draco'nun Harry'e yardım sahnesi gerçekte de var ama filme eklenmemiş. Deleted scenes olarak ararsanız bulabilirsiniz.


  • dissendium  (14.08.16 17:08:03) 
abi belki de oyunlardan birinde dedik ya :)


  • elestirman  (14.08.16 18:47:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.