[]

Kadıköy'de oturup bağlama akort etmeyi bileniniz var mıdır arkadaşlar?

Merhaba arkadaşlar,

Amatör bağlama çalıyorum, aylarca elime almayıp aylar sonra alıyorum çünkü akort etmeyi bilmiyorum.

Aranızda Kadıköy'de oturup bağlama akort etmeyi bilen, bana da zamanla öğretebilecek bir arkadaş var mıdır?

Ne kadar mutlu olurum bilemezsiniz :)

 
İstanbul'da değilim maalesef. Ama buraya akort aleti alıp halletmenizi önermek için yazayım dedim. Şöyle ki: bağlama düzeni istiyorsanız uzun sap için sol-re-la kullanacaksınız. Akort aletinde C-F-G olması gerekiyor, batı müziği ile THM'nin akort sistemi farklı.

Bunu yaptıktan sonra kelepçe de taksanız sorun olmaz, doğru notalarla çalarsınız.

Edit: CFG alttan üste sıralanıyor sağ elini kullananlar için.
  • sevgikusunkanadinda  (09.08.16 00:40:53 ~ 00:43:14) 
Bir program vardı mikrofonu kullanarak akort etmenize yardımcı oluyordu, onu da deneyebilirsin. (işe yarıyor mu bilmiyorum deneyip bakarsın)


  • komsu komsunun nickine muhtactir  (09.08.16 01:14:34) 
Telefonun varsa gitar tuner programları sürüyle, tellerin notalarına karşılık gelecek şekilde halledersin.


  • hic sikilmadan seks yaparim  (09.08.16 02:29:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.